Zavrieť

Porady

Koberce

Kúpili sme do celej spoločnosti nové koberce. Na faktúre je cena za jednotku - meter štvorcový 1 200,- Sk a celkom 88 000,- Sk. Musím to dať do odpisu celých 88 000,-Sk alebo môžem to brať ako jednotkovú cenu po 1 200,- Sk a 88 000,- Sk dať do nákladov? Prikláňam sa k odpisom, ale hľadám cestičku, či by si to nemohlo dať rovno do nákladov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Natka Pozri príspevok
    Kúpili sme do celej spoločnosti nové koberce. Na faktúre je cena za jednotku - meter štvorcový 1 200,- Sk a celkom 88 000,- Sk. Musím to dať do odpisu celých 88 000,-Sk alebo môžem to brať ako jednotkovú cenu po 1 200,- Sk a 88 000,- Sk dať do nákladov? Prikláňam sa k odpisom, ale hľadám cestičku, či by si to nemohlo dať rovno do nákladov
    Koberce zrejme položíš do miestností. Každý koberec po prepočte bude mať príslušné ocenenie. Budeš viesť v evidencii majetku. Zúčtuješ do nákladov.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Ja by som to rozdelila na jednotlivé koberce, tie, ktoré presiahnu podľa rozmeru 30.000,- Sk by som odpisovala, tie ktoré po prepočte cena x m2 budú mať nižšiu cenu, by som dala do nákladov.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Ďakujem vám za príspevky, idem merať.
    A ešte jednu radu poprosím, takisto sme dávali nové počítače a k počítačom káblové rozvody. Vyšlo to až na 2 000 m za 65 000 Sk, ako s káblami postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.