Zavrieť

Porady

Odmeny za exkurzie

Neviem,ake su zvyky na inych skolach,a preto sa chcem spytat na tomto fore,ci je to normalne alebo sa to vymyka zdravemu rozumu.Ide o to,ze ked chceme ako ucitelia zorganizovat nejaku exkurziu,ktora je v plane PK,je celodenna a zvycajne sa miesto urcenia nachadza v inom meste,tak musime vopred podpisat reverz,ze sa vzdavame nielen diet,ktore nam prinalezia na dany den zo zakona,ale aj financneho ohodnotenia za pracu spojenu s exkurziou(dozor,vybavovanie a organizovanie atd.)Jedine,co nam je ochotne vedenie skoly poskytnut,je nahradne volno,aj to az od 16:00 hod.Takato forma "odmenovania" podla mojho nazoru vedie k uplnej demotivacii a k tomu,ze radsej ziadne exkurzie organizovat nebudeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnanec sa nemoze vzdat naroku na diety tym, ze nieco podpise.
    Ma na ne narok zo zakona. Zamestnavatel v tomto pripade obchadza zakonnik prace, lebo na exkurzii vam nezabezpeci stravu, teda musi vam dat diety.
    to, ze sa do pracovneho casu pocita standardne 8 hodin ako je pracovny cas, to je pri cestovani na a zo sluz. cesty v sulade so zakonom.

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    dostavame plat a diety, odmeny navyse ani nahradne volno nie

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    braxator Pozri príspevok
    Neviem,ake su zvyky na inych skolach,a preto sa chcem spytat na tomto fore,ci je to normalne alebo sa to vymyka zdravemu rozumu.Ide o to,ze ked chceme ako ucitelia zorganizovat nejaku exkurziu,ktora je v plane PK,je celodenna a zvycajne sa miesto urcenia nachadza v inom meste,tak musime vopred podpisat reverz,ze sa vzdavame nielen diet,ktore nam prinalezia na dany den zo zakona,ale aj financneho ohodnotenia za pracu spojenu s exkurziou(dozor,vybavovanie a organizovanie atd.)Jedine,co nam je ochotne vedenie skoly poskytnut,je nahradne volno,aj to az od 16:00 hod.Takato forma "odmenovania" podla mojho nazoru vedie k uplnej demotivacii a k tomu,ze radsej ziadne exkurzie organizovat nebudeme.
    žasnem...,to akože zadarmo máte pracovať? A dokonca exkurzie sú dost riziková záležitosť...-určite to nieje normálné...

    braxator je offline (nepripojený) braxator

    braxator
    No zadarmo nie,lebo za dany den ide normalne plat,ale ziadna odmena navyse za exkurziu (jej pripravu,zodpovednost,organizaciu celeho dna) sa nepripusta a ani diety.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    braxator Pozri príspevok
    No zadarmo nie,lebo za dany den ide normalne plat,ale ziadna odmena navyse za exkurziu (jej pripravu,zodpovednost,organizaciu celeho dna) sa nepripusta a ani diety.
    nevadí, malo by za to niečo byť, však je s tým kopu vybavovačiek a riziko( vieme aké su deti na exkurziach divoké)-malo by za to byť niečo navyše...

    braxator je offline (nepripojený) braxator

    braxator
    To si myslim aj ja,ale oni sa poistuju prave tym reverzom,ktoreho podpisanim sa vzdavame naroku na diety a odmenu.Preto ma zaujima,ako to funguje na inych skolach,si sa uz niekto stretol s takymito praktikami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.