Zavrieť

Porady

Výdaj balíka inde ako na mieste trvalého bydliska

Dobrý večer,

chcem si objednať tovar cez eBay a rád by som si ho vyzdvihol na pošte v BA, kde študujem a bývam (v podnájme).
Ide mi o to, či je možné uviesť pri platbe adresu (shipping address), kde bývam ako nájomník? Pri preberaní balíka sa predsa musím preukázať OP,
a ak sa adresy nebudú zhodovať, balík mi nemusia vydať? Alebo je to ok?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yurdo je offline (nepripojený) Yurdo

    Yurdo
    Ďakujem za odpovede. Pre istotu som si zavolal na poštu a bolo mi povedané, že to naozaj nie je problém. Čomu sa teším.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Yurdo Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    chcem si objednať tovar cez eBay a rád by som si ho vyzdvihol na pošte v BA, kde študujem a bývam (v podnájme).
    Ide mi o to, či je možné uviesť pri platbe adresu (shipping address), kde bývam ako nájomník? Pri preberaní balíka sa predsa musím preukázať OP,
    a ak sa adresy nebudú zhodovať, balík mi nemusia vydať? Alebo je to ok?

    Ďakujem.
    Ja to tak bežne robím - kúpené veci si nechávam posielať do firmy, kde robím, lebo kuriér nosí zásielky v pracovnom čase a doma by ma nezastihol. Taktiež, keď to ide poštou, tak mi to doručia do firmy. Akú adresu si uvedieš, tam ti to predajca pošle a poštár odovzdá. Hlavné je, aby sedelo meno, jedine pri doporučených zásielkach do vlastných rúk je treba preukázať adresu.

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Ked je to dorucovane nejakou kurierskou spolocnostou, tak si telefonicky mozes dohodnut prebratie hoci na parkovisku, ale obavam sa, ze slovenska posta bude robit problemy, ak ta nezastihnu doma a budes musiet po balik ist na postu.

    alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

    alchstuip
    niektoru postu si uz roky nechavam posielat na adresu, ktoru nemam v OP. Pri ziadnej zasielke som doterz nemal problemy, ci uz doporucene, alebo balik, alebo dobierka.
    Vacsinou si vecer najdem v schranke (oznacenej mojim menom) zlty listok "adresat nezastihnuty", idem na prislusnu postu a s obcianskym a listkom v ruke si zasielku prevezmem. Ziaden problem doteraz.

    Výdaj balíka inde ako na mieste trvalého bydliska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.