Zavrieť

Porady

majetkovo-pravne vysporiadanie po rozvode

S bývalým manželom sme rozvedení už viac ako dva roky. Žijeme naďalej spolu v našom byte, pretože bývalý manžel situáciu nemieni riešiť, čím ma núti podať žiadosť o vysporiadaní majetku po rozvode na súd, čo nie je lacná záležitosť. Jedno dieťa je už plnoleté, (ale býva s nami), druhé je zverené do výchovy mne, to je dôvod, prečo by som chcela bývalého manžela vyplatiť.Keďže manžel nie je prístupný žiadnej dohode, chcela by som ho písomne vyzvať k riešeniu s upozornením, že v opačnom prípade bude on i ja musieť zaplatiť nemalú sumu na vysporiadanie súdom. Čo by mal taký list obsahovať ? Z mojej strany ide o posledný pokus veci riešiť dohodou. Ďakujem za akékoľvek užitočné informácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vypracuj navrh na vysporiadanie BSM - je to akási dohoda, kto a čo bude mať a ako sa medzi sebou vysporiadajú.

    http://www.najpravo.sk/obcianske-pra...-manzelov.html

    Tam to bude od A do Z. Toto súd len potvrdí a je to záväzné pre oboch. V opačnom prípade tvrdo rozhodne súd (a to už bude prihliadať i na potreby potomka!).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gagus nepodpiše to
    misoft Nuž podaj návrh na vysporiadanie BSM súdnou cestou ako súdne konanie - teda už nie dohoda. Bude to už rozhodnutie súdu a tam mu nepomôže ani to, že by si rozhodnutie neprevzal. Súd po zákonnej lehote bude považovať i neprebraté rozhodnutie jednym z vás ako prevzaté - termín "fikcia doručenia". A tam už sa ďalej na neho tlačiť... marenie súdneho rozhodnutia, exekútor a pod.
    gagus Skusim to s výzvou na vysporiadanie majetu a ak to s nim nepohne, idem na súd. Dakujem za ochotu a radu.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Beží ti čas na vysporiadanie do troch rokov po rozvode (máš tu aj cifry,ktoré treba zaplatiť):
    http://www.pravny-poradca.sk/vyporia...tku-po-rozvode

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súdny poplatok zaplatíš len tých 66 eur, 3% z hodnoty budete platiť po skončení súdu spoločne a nerozdielne.
    Spíš všetky spoločné veci a ich hodnotu, navrhni ich rozdelenie a doplatok. Odpadový kôš tam nemusíš písať, ale nábytok ano.

    majetkovo-pravne vysporiadanie po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.