Zavrieť

Porady

fa z HU a DPH

Som SZČO plátca DPH, účtujem v ALFE a bol som v servise s autom v HU. Vystavili mi fa s ich DPH 20% v Eurách. Fa som uhradil v hotovosti a suma je rozpísaná na materiál a prácu. Poraďte ako to mám zaúčtovať? Ako to bude s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ak si sa v maďarsku preukázala, že si platcom DPH, mali Ti vystaviť faktúru bez DPH. Treba žiadať opravu faktúry - ak sa jedná o MV zahrnuté do majetku firmy.
    Aj mne sa stáva, že z Maďarska dojde fa aj s DPH (ich AFA). Väčšinou sa už s nimi na novom doklade nedá dohodnúť...

    mina311 je offline (nepripojený) mina311

    mina311
    Niečo podobné sa riešilo aj tu.... http://www.porada.sk/t114469-zahrani...zauctovat.html

    Ja sa chcem k tejto problematike spýtať: Čo vôbec je na bločku suma bez DPH a DPH?
    Aspoň ten "môj" bloček (resp. bloček môjho klienta) mi je nezrozumiteľný.... po maďarsky nerozumiem ani slovo... - ale že vraj ide o slnečené okuliare a mám tam napísané teda položku - slnečné okuliare... sumu - 13.990 Ft. .... a pod tým znaky:
    A 4,76 % 0
    B 0% 0
    C 16,67% 13. 990
    D AJT 0
    E TAM 0

    Tak tomu vôbec nerozumiem - vyzerá to akoby tam nebola rozpočítavaná DPH a základ.... ale potom prečo je to v tom riadku 16,67 %?! Som z toho jeleň! :/

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    mina311 Pozri príspevok
    Niečo podobné sa riešilo aj tu.... http://www.porada.sk/t114469-zahrani...zauctovat.html

    Ja sa chcem k tejto problematike spýtať: Čo vôbec je na bločku suma bez DPH a DPH?
    Aspoň ten "môj" bloček (resp. bloček môjho klienta) mi je nezrozumiteľný.... po maďarsky nerozumiem ani slovo... - ale že vraj ide o slnečené okuliare a mám tam napísané teda položku - slnečné okuliare... sumu - 13.990 Ft. .... a pod tým znaky:
    A 4,76 % 0
    B 0% 0
    C 16,67% 13. 990
    D AJT 0
    E TAM 0

    Tak tomu vôbec nerozumiem - vyzerá to akoby tam nebola rozpočítavaná DPH a základ.... ale potom prečo je to v tom riadku 16,67 %?! Som z toho jeleň! :/
    Ťažko podľa tohto popisu povedať čo je čo, mne sa ale zdá, že v Maďarsku bola DPH do 30.6.09 20% a od 1.7.09 sa mala ešte zvyšovať, takže 16,67% asi nebude k DPH.
    Mimo témy: stále rozmýšľam aká to môže byť činnosť pri ktorej sú slnečné okuliare daňovo uznaným výdavkom :-)

    mina311 je offline (nepripojený) mina311

    mina311
    babi2 Pozri príspevok
    Ťažko podľa tohto popisu povedať čo je čo, mne sa ale zdá, že v Maďarsku bola DPH do 30.6.09 20% a od 1.7.09 sa mala ešte zvyšovať, takže 16,67% asi nebude k DPH.
    Mimo témy: stále rozmýšľam aká to môže byť činnosť pri ktorej sú slnečné okuliare daňovo uznaným výdavkom :-)
    Ja som im to nechcela dať do účtovníctva, ale trvajú na tom, že predsa pri výkone svojej práce musí aj šoférovať... (aj keď teda to šoférovanie s jeho výkonom práce vlastne vôbec nesúvisí...!) - iba sa prostredníctvom auta dostáva ku svojim klientom... Tak keď chcú, tak im ho tam dám - samozrejme s písomným upozornením (ktoré si nechám od neho podpísať)... a nech si to potom obhajujú pred daňovou kontrolou sami...
    Naposledy upravil mina311 : 23.07.09 at 04:46

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.