Zavrieť

Porady

lehota uhradenia fa + otazka ohladne dph

Ahojte,

mam 2 otazky:

1. ak poslem zakaznikovi FA po dokonceni sluzieb, je mi povinny uhradit prostriedky v lehote uvedenej na FA, alebo je na to este nejaka externa lehota vyplyvajuca zo zakona ?
Stalo sa mi totiz ze mi zakaznik oznamil, ze predpoklada ze fa uhradi este tento mesiac(to bol zaciatok mesiaca), pritom lehota na FA je stanovena na 7 dni.

2. ak niesom platca DPH, pytaju sa ma zakaznici ci su ceny s danou alebo bez, tak co mam povedat, skratka niesom platca a oni si uz odvodia ? Vlastne pre mojho zakaznika to ze niesom platca je to iste ako keby ceny boli bez DPH ?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kolac Pozri príspevok
    Ahojte,

    mam 2 otazky:

    1. ak poslem zakaznikovi FA po dokonceni sluzieb, je mi povinny uhradit prostriedky v lehote uvedenej na FA, alebo je na to este nejaka externa lehota vyplyvajuca zo zakona ?
    Stalo sa mi totiz ze mi zakaznik oznamil, ze predpoklada ze fa uhradi este tento mesiac(to bol zaciatok mesiaca), pritom lehota na FA je stanovena na 7 dni. Na fa treba napísať konkrétny dátum jej splatnosti.

    2. ak niesom platca DPH, pytaju sa ma zakaznici ci su ceny s danou alebo bez, tak co mam povedat, skratka niesom platca a oni si uz odvodia ? Vlastne pre mojho zakaznika to ze niesom platca je to iste ako keby ceny boli bez DPH ? Na fa musíš uviesť, že nie si platiteľom dph.
    Dakujem.
    V texte.

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    1. Takze take, ze si zakaznik sam zvoli kedy ju uhradi nehrozi ? Alebo stretli ste sa uz niekto s takym pristupom ?
    2. Ano to viem, mna len zaujima ak mi niekto vola a sa na to pyta.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kolac Pozri príspevok
    1. Takze take, ze si zakaznik sam zvoli kedy ju uhradi nehrozi ? Alebo stretli ste sa uz niekto s takym pristupom ?
    2. Ano to viem, mna len zaujima ak mi niekto vola a sa na to pyta.
    1. Ak neuhradí v dobe splatnosti, môžeš účtovať úrok z omeškania. Treba to % uviesť priamo na faktúre.
    2. Treba rovno povedať, že nie platiteľom dph, takže dph z faktúry si nemôže uplatniť, pretože tam žiadna uvedená nie je.

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    Dobre, dakujem. A este jedna vec, mozem uvadzat na FA odkaz na VOP, ak pracujem len na fakturu, tj neuzatvaram napr. zmluvu o dielo. Alebo staci ak mam VOP na webe ?

    lehota uhradenia fa + otazka ohladne dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.