Zavrieť

Porady

prosím o pomoc ohľadne hypo...

Dobrý deň, prosím Vás ak má niekto skúsenosti a vedel by nám poradiť... chceme kupovať rekreačnú chatu... je nejaká možnosť, že niektorá z bánk poskytuje na takúto kúpu aj vyššiu hypotéku ako len do 60% z nehnuteľnosti? za každú radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    air_p je offline (nepripojený) air_p

    air_p
    VUB dava az 95% bez zvysenia urokov. Ale neviem, ci sa da zalozit chata, ci nebudete musiet zalozit napr.byt. Treba sa opytat. My sme brali teraz od nich a v pohode nam dali tych 95%

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Na chaty, rekreacne pozemky, dokonca na penziony od jesene nedavaju uver. Poradia - zalozte si dom / byt. Chaty teraz vobec nejdu - tzv. leziaky, skuste radsej vyjednat lepsiu cenu a brat spotrebitelsky uver resp. hypoteku ale na dom / byt. Ja som mal aj jednu vyhliadnutu, minulu jesen - tzv. milionova chata, jednej pani co ju tiez chcela kupit ju znalec z banky ohodnotil na 25 tisic korun.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vratnik Pozri príspevok
    Na chaty, rekreacne pozemky, dokonca na penziony od jesene nedavaju uver. Poradia - zalozte si dom / byt. Chaty teraz vobec nejdu - tzv. leziaky, skuste radsej vyjednat lepsiu cenu a brat spotrebitelsky uver resp. hypoteku ale na dom / byt. Ja som mal aj jednu vyhliadnutu, minulu jesen - tzv. milionova chata, jednej pani co ju tiez chcela kupit ju znalec z banky ohodnotil na 25 tisic korun.
    Si robíš prču Ty z nás , alebo si z Teba urobil pán znalec ....

    Lepšia búda pre psa stojí ....základné vonkajšie miery:
    š.150 x d.100 x v.120
    vchod:
    š.42 x v.65
    CENA:
    Nezateplená Zateplená
    332,-€ 10000,-Sk 605,-€ 18250,-Sk



    http://www.psiebudy.sk/viacinfo9.php
    sú dve možnosti, buď založíte byt alebo dom a následne kúpite danú chatu, alebo si založíte danú chatu, dá sa aktuálne na trhu založiť na 85% z hodnoty chaty. V prípade potrebných detailov cez ...SS
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    dadulienka123 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás ak má niekto skúsenosti a vedel by nám poradiť... chceme kupovať rekreačnú chatu... je nejaká možnosť, že niektorá z bánk poskytuje na takúto kúpu aj vyššiu hypotéku ako len do 60% z nehnuteľnosti? za každú radu ďakujem.
    Stretol som sa s tým, že keď sa stavba nevolala rekreačná chata, ale rekreačný dom, tak banka poskytla vyššiu hypotéku.
    Na stavebnom úrade došlo len k zmene v názve stavby.
    Možno aj to je cesta.


    PS : Mimochodom aj toto to sú detaily, ktoré si stavebníci neuvedomujú v stavebnom, resp. kolaudačnom konaní.

    CIMOM

    prosím o pomoc ohľadne hypo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.