Zavrieť

Porady

Asfalt

Ahojte Poraďáci,

tak sa pochválim, po tých všetkých peripetiách už bývame!!!
ale keĎže, to by sme neboli my, keby sme nemuseli nič zháňať, máme ešte jeden problém - potrebujeme asi za táčky asfaltu AB - vodári - nejaká súkromná firma nám spravili vodovodnú prípojku a na ceste rozrezali asfakt asi tak 75x100 cm - povedali, že to máme zaliať kvalitným betónom, a že to bude OK. Mesto nám to nechce prebrať, lebo tam má byť asfalt AB (čo sme predtým nevedeli). Obalovačky v okolí Trenčína nám povedali, že sme pre nich nezaujímaví alebo sa nedoplatíme. Nevie mi niekto povedať, ako by sme mohli vyrobiť asfalt doma?ja viem, možno zlá otázka,ale nevieme,čo robiť
ďakujem moc....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Nie je problém, ak ste všetok ten asfalt, ktorý firma vyrezala, odložili. Dá sa to roztopiť vo veľkej nádobe nad ohňom, vyliať a latou (hranolom) vytvarovať . Ja som to tak robil a drží perfektne, ako okolitý. Nádobu potom ale môžeš vyhodiť.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Pardon nevyhodili sme tú nádobu, bol to taký veľký kotol, zvonku som ho natrel a slúži na dvore na trojnožke ako obrovský kvetináč na letničky...
    Ináč asfalt si môžeš niekde nazbierať, kde sa robí cesta alebo chodník...
    Naposledy upravil petmar : 07.02.08 at 06:10

    aduliak je offline (nepripojený) aduliak

    aduliak
    Ahoj Petmar, dakujem, porozpravam sa s manzelom a musime nieco take podniknut...to je dobry napad!!!

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Ahojte znova, natrafil som na vynikajúceho pomocníka na opravy asfaltov - studená asfaltová zmes, dodáva sa vo vreciach 40-50kg, stačí nasypať na vyčistené miesto a utlačiť - na vreci je návod.
    Vygúglujte si - volá sa CANADER-MIX

    asfaltko je offline (nepripojený) asfaltko

    asfaltko
    Zdravím Vás, najlepší liek na diery po zime, opravy cestných výtlkov, stavanie chodníkov, či upravenie si plôch pred garážou a pod. existuje pomocník, ktorý bol už spomínaný (Canader mix). Je to však pomocník len na zimnú pokládku. Používa sa od -10°C do + 18°C. Na nemenovanej slovenskej stránke nájdete aj studenú obaľovanú zmes s ktorou sa dá pracovať pri letných vysokých teplotách. Vyrába ju spološnosť Den Braven. Asfaltová hmota sa dá použiť na všetko a jej teplotné rozhranie je od -10°C do +40°C. No však ak budete asfaltovať po zime je vhodnejšia zmes Canader mix.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.