Zavrieť

Porady

zaucanie kolegyne

dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa zaucanie kolegyne na inej pozicii opiera o nejaky zakon. ci odmietnutie zaucania sa povazuje za neuposluchnutie prikazu nadriadeneho a tym padom porusenie pracovnej discipiny. zaujem konatela o zaucanie kolegyne je z dovodu,ze hlada slecne pracu, ktoru by mohla vykonavat, nakolko sa zistilo, ze nevie to na co bola prijata a potrebuje ju tu ako svojho cloveka apotrebuje sa zbavit ludi,ktori vidia do procesov. dakujem za pomoc
veronikasad Na akej pracovnej pozícii a čo rozumieš zaucenim kolegyne?
jolanajolana ona asistentka a ja projektovy manazer,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AňaZ je offline (nepripojený) AňaZ

    AňaZ
    zo žiadneho zákona nevyplýva, že ste povinná niekoho zaučiť, ak to však máte v pracovných povinnostiach alebo v náplni práce môže to zamestnávateľ zhodnotiť ako neplnenie pracovných povinností a ak vám to dá príkazom a neuposlúchnete môže to byť porušenie dispciplíny
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ...hm...to neplnenie si povinností....
    ...a to vážne ?

    Ak bude zaúčaná blbá jak tágo, čo včul ???
    To bude aké porušenie povinností ?
    ...a to nespomínam, že konateľ by musel svoje tvrdenie aj nejako podložiť.
    -----------------------------
    Mimochodom...zamestnávateľ je povinný zaučiť nového zamestnanca. Je na ňom, koho tým poverí...
    AňaZ ...neuposlúchnutie príkazu nadriadeného pokiaľ súvísi s prácou podľa pracovnej zmluvy je porušenie.Za porušenie pracovnej disciplíny možno považovať porušenie povinností zamestnanca vyplývajúce z pracovnoprávnych predpisov, z pokynov zamestnávateľa, z pracovnej, kolektívnej zmluvy alebo z interných predpisov, ako je napríklad pracovný poriadok zamestnávateľa.
    veronikasad Juraj, bývavalo, za starých dobrých čias ... Dnes ťa väčšinou hodia do vody a plávaj, teda aspoň v našej profesii. Predchádzajúci účtovník odovzdá agendu a ty sa trap ako vieš.
    buchač Veronka
    Odovzdával som funkciu mechanizátora...ženskej, inžinierke strojárke...
    Čo myslíš, ako to asi vyzeralo ... ?
    Kuwa, ešte zo 1/2 roka po mojom odchode mi vyvolávala, že kde, čo a ako...
    vicktor Tak po tebe zostal riadny neporiadok!
    jolanajolana v pracovnych povinnostiach to nemam, ale toho som sa obavala, kedze sa konatel bude chytat vsetkych veci, tak odmietnutie jeho prikazu bude povazovane za porusenie prac.discipliny
    AňaZ no pokiaľ to nevyplýva z pracovnej zmluvy alebo pracovného poriadku, tak môžte odmietnuť, lenže ... poznáme zamestnávateľov, napriek tomu, že budete mať pravdu, a on bude chcieť tak to bude porušenie a brániť sa už potom budete môcť len na súde
    willma no po mne chceli tiež zaučenie nového - odmietla som so slovami - má rovnaké certifikáty ako ja, max predstavím klientom a dovi dopo. Mimochodom aj tak by k oboznamovaniu neprišlo, lebo ja som bola už v čudu a nového ešte nikde
    jolanajolana dakujem pekne, myslela som si, ze budem v tomto bezmocna aj ked viem aky je umysel....
    veronikasad Rieš to systémom, ak niečo chceš vedieť, pýtaj sa. A odpovedaj len na to, na čo sa pýta. Žiadna prehnaná iniciatíva z tvojej strany...
    AňaZ no aby to nakoniec nebolo tak, že ty zaučíš a potom ťa prepustí, lebo na tvoje miesto posadí svojho človeka
    jolanajolana toto je fakt supeeeer tip
    AňaZ to nie je tip, to býva realita ...
    veronikasad Ak robíš napr. Nejaké výkazy, daj jej výkaz za predchádzajúci mesiac so slovami.skus ho urobiť sama, ak nebudeš niečo vedieť, opýtaj sa...
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    No pozri. Mas dve moznosti.
    1. Zaucis a urobis to najlepsie ako vies. V tom pripade to zamestnavatel mozno oceni, minimalne vsak ziskas skusenost z trenovania niekoho ineho a budes si to okrem ineho moct dat do CV. Okrem toho budes mat dobry pocit, z toho ze sa chovas profesionalne.
    Ak chces volit tuto moznost, priprav si trainigovy plan a daj si ho schvalit zamestnavatelovi. Plan by mal obsahovat aj nejake medzi-testy, aby si vedela dokladovat progress zaucovanej a hlavne, aby si vedela dokazat nemoznost zaucenia, ak zaucovana bude nejaka neskonala truba, neschopna zaucenia.
    A ujasni si so zamestnavatelom, ze v case ktory budes travit zaucanim, nebudes moct pre neho pracovat na 100% . Popripade si mozes za zaucanie skusit vyziadat nejaku extra odmenu, ak sa da.
    2. alebo nezaucis. Ak sa vsak veci maju ako pises, a ucelom zaucovania je buduce zbavovanie sa nepohodlnych, tak sa Ta zamestnavatel zbavi tak, ci, tak. Len to bude neprijemnejsie a bolestnejsie.

    S prvym mam osobnu skusenost, kde som zaucal rumunskych kolegov, ktori ma potom v praci nahradili. A vedel som to dokonca predtym, nez som ich isiel zaucat.
    S druhym mam spostredkovanu skusenost, kde sa dotycny necitil prave najlepsie a ani prave najlepsie nedopadol.
    Na zakony by som sa nespoliehal, lebo podla toho, co tu o SK zamestnavateloch citam, Ti zakony velmi nepomozu a ak aj hej, tak bude vysledok diskutabilny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.