Zavrieť

Porady

Príjem z prenájmu PO-cirkev

Potrebujem radu. Farnosť dala do prenájmu poľnohospodársku pôdu družstvu, ktoré vyplatilo nájomné vo výške 38.000 Sk. Má povinnosť podať daňové priznanie PO? Ak áno budem sumu písať medzi príjmy ktoré sú oslobodené od dane alebo musím zaplatiť z toho daň 7220 Sk. Je potrebná k tomu i súvaha, výkaz ziskov a strát?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Tak ako píšeš, podať DP, príjem z prenájmu nepatrí medzi oslobodené takže zdaniť, a je potrebné k DP priložiť ak účtuješ v PÚ tak súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Ak účtuješ v JÚ tak sa prikladá výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.

    Katkagar je offline (nepripojený) Katkagar

    Katkagar
    Ivča Pozri príspevok
    Ak účtuješ v JÚ tak sa prikladá výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.
    Ako cirkev účtujem v JÚ, k DP mám prikladáť ako prílohu: súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky? Alebo výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Katkagar Pozri príspevok
    Ako cirkev účtujem v JÚ, k DP mám prikladáť ako prílohu: súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky? Alebo výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch?
    Výkaz o majetku a záväkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Ten príjem z prenájmu sa píše do výkazu Z a S do stĺpca podnikateľská zdaniteľná činnosť a tiež sa potom v daňovom priznaní do tab. C1 dopĺňa VH z nezdan. činnosti a VH zo zdanit. činnosti (z toho nájmu)?

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Kreditné úroky v účt. cirkvi sa účtujú ako zdaniteľné príjmy a na konci roka sa vysporiadajú v daňovom priznaní zrazenou zr. daňou alebo je to tu nejako inak, sw mi to vo výkazeo príjmoch a výdavkoch dá do zdaniteľných, ale zr. daň mi dá do nezdaniteľných a dolu mi ju vyráta ako nezaplatenú....

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    holubička1 Pozri príspevok
    Kreditné úroky v účt. cirkvi sa účtujú ako zdaniteľné príjmy a na konci roka sa vysporiadajú v daňovom priznaní zrazenou zr. daňou alebo je to tu nejako inak, sw mi to vo výkazeo príjmoch a výdavkoch dá do zdaniteľných, ale zr. daň mi dá do nezdaniteľných a dolu mi ju vyráta ako nezaplatenú....

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    holubička1 Pozri príspevok
    Kreditné úroky v účt. cirkvi sa účtujú ako zdaniteľné príjmy a na konci roka sa vysporiadajú v daňovom priznaní zrazenou zr. daňou alebo je to tu nejako inak, sw mi to vo výkazeo príjmoch a výdavkoch dá do zdaniteľných, ale zr. daň mi dá do nezdaniteľných a dolu mi ju vyráta ako nezaplatenú....

    prikladám materiál k tejto téme - treba nájsť ustanovenia pre cirkev, ja som kvoli tomu vlani prepisovala DP
    (je to posledný odsek strany 13,začiatok str.14)

    PS: toto usmernenie bolo vlani tu na porade, ale nespomeniem si v ktorej téme, preto prikladám
    Naposledy upravil bezradná : 07.03.10 at 17:49

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    bezradná Pozri príspevok
    prikladám materiál k tejto téme - treba nájsť ustanovenia pre cirkev, ja som kvoli tomu vlani prepisovala DP
    (je to posledný odsek strany 13,začiatok str.14)

    PS: toto usmernenie bolo vlani tu na porade, ale nespomeniem si v ktorej téme, preto prikladám
    vdaka

    Príjem z prenájmu PO-cirkev

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.