Zavrieť

Porady

Mesacna uzavierka v Omege

Dobry den, som novacik v Omege, rada by som sa spytala ako prebieha mesacna zavierka, mozte mi niekto presne poradit ako to prebieha u vas v s.r.o. mame uzavierku vzdy 9teho, iba spustite uzavierku uctovnictva B a D, potom sa uctovnictvo uzatvori a uz nieje mozne uctovat dany mesiac? co ak vam pride nejaky doklad po uzavierke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    adina123 Pozri príspevok
    Dobry den, som novacik v Omege, rada by som sa spytala ako prebieha mesacna zavierka, mozte mi niekto presne poradit ako to prebieha u vas v s.r.o. mame uzavierku vzdy 9teho, iba spustite uzavierku uctovnictva B a D, potom sa uctovnictvo uzatvori a uz nieje mozne uctovat dany mesiac? co ak vam pride nejaky doklad po uzavierke?
    1. odporúčam absolvovať aspoň jedno školenie pre Omegu.
    2. odporúčam obstarať si Užívateľskú príručku pre Omegu - práve vyšlo jej novelizované vydanie.
    3. odporúčam používať help, ktorý je priamo v programe.

    Z hľadiska zákona o účtovníctve, mesačná uzávierka sa nevyžaduje; účtovným obdobím je kalendárny rok (alebo hospodársky rok), preto tá skutočná uzávierka je len po skončení roka.
    Uzávierka B a D v Omege slúži pre platiteľov DPH za účelom vytvorenia daňového priznania k DPH (podrobnosti viď užívateľská príručka). Túto uzávierku je možné vykonať aj za viac účtovných období - napr. u štvrťročného platiteľa za 3 mesiace. Túto uzávierku je možné opäť zrušiť - opraviť čo treba - a znovu urobiť.
    Ja mám klientov platiteľov DPH, uzávierku B a D urobím, všetko pre DPH vytlačím a uzávierku zruším (aby som mohla v dokladne opraviť prípadné texty alebo iné účtovanie). Ak treba opraviť aj účtovné zápisy týkajúce sa DPH, znamená to aj opravu daňového priznania DPH....
    a takto by som mohla pokračovať ..... preto odporúčam školenie, príručku, help , treba si to viackrát prečítať.

    adina123 je offline (nepripojený) adina123

    adina123
    Dakujem za odpoved, nenasiel by sa predsa len niekto kto robi pevnu mesacnu uzavierku cize bez zrusenia uzavierky B a D. Potrebujem vysledky z mesacnej uzavierky uzavriet a poskytnut info pre zahr. matersku spolocnost tak neviem ci mozem rusit uzavierku podla mna by mala byt uzavreta. vopred dakujem za info

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Uzávierku A možno robiť samostatne, bez uzávierky B a D. Nie je ich treba robiť, nakoľlko sa uzatrvárajú doklady bez DPH. Aj bez uzávierky sú všetky doklady vo Výkaze ziskov a strát i v súvahe.

    Mesacna uzavierka v Omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.