Zavrieť

Porady

Financovanie MŠ - čísla koeficientov

Ahojte, chcem vypočítať, koľko obec dostane financií z podielových daní za 22 zapísaných detí v MŠ (ZŠ v obci nie je). Aké koeficienty platia pre rok 2017? Koeficient na dieťa v MŠ je 27,3 alebo 31? K tomu sa priráta navýšenie podľa celkového počtu, pre počet detí 22 by to malo byť + 1,7.
Aký je jednotkový koeficient pre rok 2017? Minulý rok to bolo tuším 71,10€ .
Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zeppka Ďakujem, práve som to tlačila. Sú tu koeficienty pre MŠ, ale nenašla som odpoveď na to, aký je jednotkový koeficient pre rok 2017. Je to už známe? Ja som si vyrátala z dostupných zdrojov, že by to malo byť 78,873 - neviem ako sa zaokrúhľuje... ale neviem, či je to dobré.
    zeppka Nakoniec som si príjem financií pre našu MŠ vyrátala sama, len potrebujem odobriť môj postup, ak sa niekomu chce skontrolovať ma
    Máme 22 detí, takže koeficient z vyššie uvedeného nariadenia je 27,3 + navýšenie 1,7 (platí pre počet detí od 21-25), spolu teda 29. Posledný koeficient - jednotkový je 78,87. Výpočet príjmu z daní pre našu MŠ: 22 * 29 * 78,87 = 50319 €.
    Druhá možnosť výpočtu cez jednotkový koeficient našej obce je nasledovný:
    výška jednotkového koeficientu našej obce vypočítaná podľa vzorcu (0,4 * suma pre našu obec z výnosu daní) / prepočítaný počet žiakov. Po dosadení konkrétnych údajov mi vyšlo číslo 111,66. Potom, keď rátam s týmto koeficientom, výjde mi suma pre našu MŠ 71239 € (22*29*111,66).
    Ale keď rátam 40% z celkovej sumy, čo zašlú našej obci, tak mi vyjde zas iná cifra: 82543 €.
    Myslím, že najlepšie je držať sa zlatej strednej cesty Ak sa mýlim, prosím, opravte ma. Vďaka

    Tu som čerpala sumy na výpočet jednotkových koeficientov pre rok 2017 file:///C:/Users/Maminka/Downloads/Vychodiskove_statisticke_udaje_a_podiel_obci_na_vy nose_DPFO_pre_rok_2017%20(2).pdf
    andrea_mar To je podľa mňa vysoký jednotkový koeficient pre danú obec 111,66... Si si istá že 111,16 EUR? Aká je výška podielových daní a PPŽ? U nás je to práveže naopak, celoslovenský koeficient je 78,87 eur, ale jednotkový pre našu obec vychádza 58,89 EUR, tiež neviem, s ktorým pracovať. Sú obce, ktoré pracujú len s jednotkovým koeficientom pre danú obec, nie s tým celoslovenským priemerom.
      zbaliť

    Financovanie MŠ - čísla koeficientov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.