Zavrieť

Porady

Psychické týranie???

Je normálne, že počas manželstva ma muž psychicky a fyzicky týral, bol chorobne žiarlivý a preto som sa sním rozviedla. Som rozvedená rok a pól a môj bývalý manžel (mimochodom policajt) mi stále telefonuje, kde som, ským som, čo robím. Kontroluje kedy zhasím svetlo v byte, s kým som bola na káve. Keďže nie sme vysporiadaný, chodí mi do bytu kedy chce aj keď má napríklad zverenú na víkend našu dcérku do osobnej starostlivosti. Keď som to povedala na súde, že mi zasahuje do súkromia, tak sudca mi povedal, že ja nárok na súkromie nemám a bude sa skúmať ským a kde chodím. Je toto normálne? Bývalý stále tvrdí, že on len tak kontroluje svoju dcéru, že kde je a že má na to nárok, preto daroval malej telefón. Vypnúť ho nemôžem, lebo tvrdí, že mu bránim v telefonovaní s malou. A keď jej zavolá tak začne na malú, že kde ideme, kde sme, s kým ideme, kde budeme, čo budeme...
Ide ma z toho poraziť, je to na nervy! Ani po rozvode nemám od neho pokoj.
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Z môjho pohľadu je to skôr persekúcia z exmanželovej strany. Je nemysliteľné,aby neustále vyvolával, kontroloval ťa vo všetkom ešte aj v tom, kedy svietiš . Nájdi si dobrého právnika, už som sa stretla, že sudca bol zaujatý. Ex manželovi možno ide práve o to, aby ťa vyviedol z rovnováhy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Keď som to povedala na súde, že mi zasahuje do súkromia, tak sudca mi povedal, že ja nárok na súkromie nemám a bude sa skúmať ským a kde chodím.
Tak do Tvojej situácie je ťažko vidieť..Pozrela som si príspevky od Teba a vidím, že sa s týmto potýkaš. Určite to nemáš ľahké. Snáď iba jedna možno i "netrefná" rada. Bojuj o to, aby si neprišla o najdrahšie čo máš-svoju dcéru. To mi trošku vyplýva zo slov sudcu, ktoré si uviedla.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Veď práve, mňa už ide z neho poraziť a už si neviem rady. Nikde. Ani na súde.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

O malú budem bojovať VŽDY. Je to jediné, čo mám. Ale takto to ďalej nejde. Veď toto vedie na psychiatriu, nie k normálnemu životu. A ja predsa potrebujem dať dcérke kľudný a zdravý život.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Máš právneho zástupcu?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ermon Pozri príspevok
Máš právneho zástupcu?
tiež si myslím, že to je prvoradé, aby mal kto jej poradiť a spraviť právne kroky k zamedzeniu tohto "honu" . Tiež si myslím, že tým, že z jeho konania "zblbne" získa dcéru a tým ju zničí.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Nie, nemám právneho zástupcu. A ani nemám zvyšné drobáčiky, ktoré by si zapýtal.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Tiež som toho názoru, že bez právneho zástupcu Ťa ex manžel bude prenasledovať a o dieťa môžeš prísť.....
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

To už neexistuje spravodlivosť?! Čo je toto za štát.
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Dobrý právnik by pomohol, ale i rodina snáď? Čo tak ísť na čas k rodine, jednoducho nabrať silu, nové myšlienky a rady. Rodina a súdržnosť, ak by si mala toto zázemie, tak máš čiastočne vyhrané.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mala si dat hned staznost na sudcu, predsa nie je normalne, aby ta byvaly manzel prenasledoval. Pokial sa o dieta riadne staras, nema kto co skumat s kym sa stretavas a kde chodis, samozrejme ak nenechavas dceru samotnu. Mam taky dojem s tvojich slov, ze si bola prenasledovana este za trvania manzelstva a tak sa tomu nevies vzopriet a o takych muzoch ako tvoj sa toho popisalo uz strasne vela, je to zlozite sa im vzopriet, ale je to predovsetkym na tebe, aby si mu toto nedovolovala.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Este dodam, suhlasim s Lidiou, ze sam to clovek tazko dokaze, ano treba sa opriet o rodinu a nebat sa poziadat o pomoc.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
02Michaela Pozri príspevok
To už neexistuje spravodlivosť?! Čo je toto za štát.
Vôbec to nie je také príšerné. Možno ako policajt si myslí, že má navrch, ale zdanie klame. Ohlás jeho konanie, choď krok za krokom ku svojmu cieľu, až kým si neuvedomí, že jedného dňa mu súd prikáže zdržiavať sa od Teba vo vzdialenosti xxxxx m. Pokiaľ je všetko tak, ako píšeš. Ono to síce chvíľu trvá, ale stojí to za to. Spravodlivosť je síce slepá, ale máme aj slepeckých vodiacich psov.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Ani s oznámením na polícii nepochodím, lebo je policajt a .... nemusím už ďalej písať.
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Rodinné právo máme dobre zadefinované. Žiaľ úplatnosť sudcov, možno zaviazanosť policajtovi...ale to sú čisté špekulácie. Sú i bezplatné poradenstvá, mediátor,...hľadaj na nete. Môžeš i v inom okrese, ak cítiš zaujatosť.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nie, nie, takto to nevzdavaj, v prvom rade sa ho musis prestat bat, je mozne, ze aj to ho odradi, v najhorsom pripade chod za jeho sefom, nedovol mu zasahovat do tvojho programu, neviem ake mas velke dieta, ako to mozes jej vysvetlit, ale uprimne, vies, ked budes z toho vsetkeho vystrasena a nervozna, tak vztahu s dcerou to neprospeje a on dosiahne, co chce, nedovol mu to. Uvedom si, ze si slobodna zena a trpezlivo bojuj s nim, hladaj pomoc, aj na policii, pokial to spada do ich moci, ale bojim sa, ze skor je to psychicky teror a ten sa tazko dokazuje.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Moja známa mala podobný problém s bývalým priateľom. Náhodou bol tiež policajt.
Neustále sledovanie, kde ,s kým,rôzne dôvody na vnútenú návštevu a pod.Bola z toho pomaly na nervy.
Pomohlo jej, že zašla za jeho nadriadeným,kde ho upozornila, že to bude riešiť súdne,opísala mu jeho správanie...
Nadriadený bol našťastie rozumný človek.Vysvetlil rázne svojmu zamestnancovi,že takto sa ako policajt správať nemôže, a keď s tým neprestane, príde o prácu, lebo si nemôžu dovoliť,aby im svojim správaním škodil.
Pomohlo to.Odvtedy mala pokoj.

Ak to máš od toho sudcu písomne, kľudne na neho podaj sťažnosť.
Nik nemá právo ťa obťažovať a obmedzovať.
Veľa šťastia!Buď silná!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
presne, každí má aj nadriadeného .....
Určite sa netreba nechať zastrašiť.
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

02Michaela Pozri príspevok
Ani s oznámením na polícii nepochodím, lebo je policajt a .... nemusím už ďalej písať.
Si na to sama, vďaka za túto formu virtuálnej komunikácie, ale hľadaj niekoho zo svojho blízkeho okolia komu dôveruješ, bude to "polovičná starosť" a možno ex manžel bude v defenzíve.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Tu sú kontakty na ktoré sa môžeš obrátiť: (služby poskytujú BEZPLATNE)
Občianske združenie Pomoc obetiam násilia www.pomocobetiam.sk, 0850 111 321 - volanie za cenu miestneho hovoru

Občianske združenie Aliancia žien Slovenska 0903 519 550, email: alianciazien@alianciazien.sk

Občianske združenie Náruč 041/516 65 43,516 65 44, Zádubnie 456 Žilina, e-mail: naruc@nextra.sk

To že je policajt nemusí znamenať, že iný policajt bude kôli nejakému "debilovi" riskovať svoje živobytie. Nikto si z nich len z kkolegiálnosti nechce špiniť ruky a komplikovať svoj život. už bolo dosť prípadov odvolania policajtov, tak nehádž všetkých do vreca s tým tvojim.
To že si z toho na nervy je pochopiteľné, len si uvedom, že musíš konať. Kým nekonáš, len trpíš, posilňuješ jeho drzosť a dávaš mu tak väščšiu silu! Keď zistí, že sa vieš brániť, tak mu zo sily ubudne.
Ale rozhodne niečo urob!!!
A tiež si uvedom, že kým nebudete majetkovo vysporiadaní, tak ho tam budeš mať stále, kýmnedosiahne svoje. Teraz podľa mna dosť dobrá situácia pre teba v tom, že ceny bytov idú dole. Môžeš využiť tuto situáciu vyplatiť ho teraz, kým sú ešte priechodné hypotéky. Po novom roku uť bude s hypotékou problém. Ak máš zamestnanie, tak neváhaj. Ak sa rozodneš, tak sa ti všetko vyrieši. Ver tomu! Len sa treba rozhodnúť a nestáť na mieste!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať