Zavrieť

Porady

kniha doručených faktúr

Existuje nejaký predpis, ktorý by upravoval aké údaje má obsahovať kniha došlých faktúr (nie kniha záväzkov) alebo je to len na firme čo si v rámci takejto knihy eviduje?
t.j. kniha má obsahovať toľko údajov - názov jednotlivých stlpcov,
aby sa na malom priestore (A4 na ležato) uvádzalo to najpotrebnejšie.
R.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tiež som toho názoru, aby tam boli najdôležitejšie údaje. Naša KDF obsahuje: evidenčné čísla Fa, VSymbol, Meno partnera, Suma záväzku, splatnosť, suma úhrady, deň úhrady, poznámka.
    Videla som aj také KDF, ktoré mali kolónky aj pre základ dane a DPH a tým boli zároveň aj Knihou DPH. Ak to však potrebuješ pre vlastný prehľad, daj tam presne to, čo potrebuješ. (napr. kedy došla do firmy a kedy bola odovzdaná do učtárne - teda koľko sa "túlala").

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Je kniha faktúr povinnosť? Práve sa bijeme s touto otázkou vo firme a máme na to viacero názorov. Náš soft totiž nedokáže vygenerovať nič podobné, čo by sa dalo s knihou faktúr zrovnať a viesť ju ručne je vzhľadom k množstvu faktúr dosť veľká utópia.

    kniha doručených faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.