Zavrieť

Porady

výklad zákona

prosím Vás o radu v právnom probléme:
1. kto je oprávnený urobiť právne záväzný výklad § zákona ku ktorému nieje vydaný výklad?

2. ako mám postupovať ak podľa môjho názoru interný predpis vydaný štátnou inštitúciou upravujúci zákonné znenie je v rozpore so zákonným znením?
Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
logo
JUDr. Pavol Kollár, advokát
Právne záväzný výklad zákona môže robiť len ten, kto zákon prijal - napr. NR SR v prípade zákonov prijatých NR SR. O výklad možno požiadať aj ministerstvo, ktoré je gestorom tohto zákona, ktoré zákon pripravovalo ak to bol zákon navrhovaný vládou. Niekedy sa dá zistiť "úmysel zákonodarcu" aj z dôvodovej správy zákona, ktorá sa dá nájsť na stránke NR SR.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
tictac7, Monika Kováčová, terezamaria, Richard, Mariana B.
5

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
2. napísať ombucmanke http://www.vop.gov.sk

smexo je offline (nepripojený) smexo

smexo
napísal som na USTAVNÝ SUD do KE - vysmiali ma ze mam osloviť advokáta. Mrzí ma to ze si dali robotu odpísať na dve strany, ale jednou vetou odpovedať to už nemohli.

smexo je offline (nepripojený) smexo

smexo
Len na koho konkrétne sa v NR SR obrátiť na výbor (gestorský) na predsedu výboru to je otázka, aby to bolo záväzné pre ministerstvo.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.