Zavrieť

Porady

súvaha v nadácii

Dobrý večer milí poraďáci, už dlhšie navštevujem túto stránku, ale otázku píšem prvýkrát. Účtujem nadáciu, PU, MRP vizuálny systém.
V roku 2008 nám z ESF prišiel preddavok na grant, ktorý sa týkal preplatenia nákladov za rok 2008 a väčšia časť bude použitá v r 2009, preto som ju zaúčtovala do Výnosov bud. období. Po tomto zaúčtovaní mi nesedí Súvaha s výkazom ziskov a strát presne o túto sumu. Už som to konzultovala aj s MRP, ale ešte sme nedošli k riešeniu, tak sa chcem spýtať, či nie sú zmeny v účtovaní VBO v neziskovej organizácii, či mi niečo "neušlo". ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Je potrebne skontrolovat ci mate druhu stranu uctovania VBO teda 691/384 predpokladam a teda ucet ktory ide do suvahy 384 zadany v uctovnom rozvrhu ako suvahovy. Najcastejsie to nesedi kvoli takemuto zadaniu resp. nezadaniu v uctovnom rozvrhu alebo nastaveniach uctov.
    Ďakujem, že ste sa mi ozvali, skúsim to ešte raz všetko peveriť, aj keď sa zdá, že je všetko v poriadku, ale súvaha stále nesúhlasí s VZS. Budem na tom ešte pracovať, nič iné mi nezostáva.
    Ďakujem.

    Marta 257 je offline (nepripojený) Marta 257

    nič moc, výkonná podľa počasia ...viac Marta 257
    Zdravím všetkých PORAĎÁKOV!
    Gabrielka chcem sa spýtať našla si ten problém so Súvahou?
    Ja mám ten istý v OZ /5 dní sa s tým "hrám"/ a nie na to prísť. Za rok 2008 sa používajú nové tlačivá výkazov - tak či tam nie je chyba? Už som na nervy /najskôr sa nie dopátrať nových tlačív - na DR to nejde vytlačiť a teraz toto. už som si nie istá ničím. Skúšala som to vyplniť v starom tlačive a tam to bolo v poriadku.
    Ďakujem za odpoveď - reakciu.

    Marta 257 je offline (nepripojený) Marta 257

    nič moc, výkonná podľa počasia ...viac Marta 257
    Ahojte Poraďáci a Gabrielka!
    Po 100% pomoci VICTORIE som sa dopracovala k riešeniu nášho problému.
    Asi aj Ty Gabrielka si použila tlačivo Súvahu z Opatrienia..../neviem to tam dať/ platného pre rok 2008. CHYBA je v r. 074 Cudzie zdroje spolu - nepatrí tam súčet r. 101.
    Má to byť: r.075+079+087+097 /a dosť/

    Tak dúfam, že sa nám uľavilo! marta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.