Zavrieť

Porady

Fakulta ekonomiky amanažmentu Nitra

Ahojte, môže sa mi prosím Vás niekto ozvať kto chodí na túto školu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    No tak ja sa pripájam k Janke (betke). Ja som tiež vyštudovala "hnojárinu" v Nitre, odbor účtovníctvo a audítorstvo.
    Študovala som externe, popri práci a práve preto nám profáci dávali riadne zabrať.

    Ale mali sme skvelého docenta na účtovníctvo, ktoré skúšky boli riadny "zaberák" a nikto neprešiel len tak a on nám vždy vtĺkal do hlavy:
    "na tejto škole ste VY-účtovníci auditori tí najlepší, potom dlho dlho dlho dlho nikto a potom tí ostatní"

    ja som fakt rada, že som túto školu vyštudovala
    Naposledy upravil jacekova : 20.04.10 at 19:09

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    betka Pozri príspevok
    Aj ja. môj školiteľ. " Rozpočty a prístupy k tvorbe rozpočtov".
    Milovala som toho chlapa, fakt nechcel drtenie, ale aby to v hlave fungovalo tak, ako má. Dodnes sa riadim tým jeho kolobehom, kt. má logiku:
    - zvýši sa mi ....
    - zníži sa mi..

    A toto aplikujem i na porade, aby sa dalo jednoducho vysvetliť a pońať problematiku, pretože kolobeh v UJ ma čaro a súvis....

    Vieščo, máš u mňa cmuk

    Jéeeeej ďakujem . normálne ma to potešilo, zaspomínať si...
    Ak Patakymu niekto povedal poučku od slova do slova a videl že to nechápe, nemal úspech.... šup šup na ďalší termín

    ale tak ako nás on naučil účto by hocikto nenaučil.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Kati, nezaspi, dávam Ti kopanec verejne vpred..., do budúcnosti..., šírme osvetu účtovníkov, vieme sami už len na porade, kto je kvalitou v obore, či sú to už naše 17-ky, ktorím klobúk dole, a sú to baby nad babami, a chlapi nad chlapami, či sú to tí "starší", a snažia sa utužiť, posilniť ego účtovníka, aby nie každý bol účtovníkom.

    , Účtovníci vpred....

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Neviem kto chodí, ale chodil.
    Poznám ľudí, kt. vychovala táto fakulta, sú na vysokej kvalitatívnej úrovni. Kedysi sa táto fakulta hodnotila na veľmi vysokej úrovni, vychádzali z nej žiaci kvalitne lepší ako zo známych porovnateľno - neporovnateľných a prestížnych škôl, a predsa poviem: v BA a v BB.

    Títo žiaci boli podceňovaní, lebo chodili na "hnojarinu". Ale títo hnojari pracujú na vysokých postoch....

    Som osobne jej účastníkom: volali sme sa FEM, odbor účtovníctvo a audítorstvo. Osobne odporúčam, ak sa niečo zásadné vo výchove nezmenilo. Chcela som prestúpiť v 2.ročníku do BB, a som rada, že mi to zamietli, pretože sme boli tí hlúpejší a s nimi neporovnateľní (boli hore nos, kdeže hnojari...). Nikdy v živote nebudem ľutovať, čo mi fakulta dala, ak by som sa mala opäť rozhodnúť, určite vyhrá....

    klobúk dole: "vivat akademia"!!!!!!!!!!!

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Katka, napísala som ti to do SS. Ide o trhovú rovnováhu a v prílohe sú príklady. už sa to len naučiť.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    prikladám aj pre ostatných ktorých tento problem trapi

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Predsa si musím utrúsiť jednu poznámku. , ale tá je už

    Poznám školy, ktoré chrlia študentov. A tým študentom ide len o hlúpe tituly, kt. práve na tejto škole dostávajú ( ktorú myslím), študujú.
    Poznám ich veľa, majú ísť na skúšku a majú sa naučiť smiešnych 20 strán A4. A povedia vehementne, mám skúšku, mám sa naučiť 20 strán. Poviem si v duchu "deb.. jeden, ny sme mali 300, 400 strán, ale sme to zvládli.

    Nehľaď pri výbere ako rýchlo a jednoducho to dosiahneš, ale ako kvalitná budeš.

    Poznám xy ľudí, bez titulu, a ver, že sú omnoho múdrejší a kvalitnejší ako tí debili s titulom, kt. sa len ním oháňajú.
    Normálne som sa rozčertila v mojich myšlienkových pochodoch, mám chuť nejednu školu zatvoriť.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    jacekova Pozri príspevok
    No tak ja sa pripájam k Betke. Ja som tiež vyštudovala "hnojárinu" v Nitre, odbor účtovníctvo a audítorstvo.
    Študovala som externe, popri práci a práve preto nám profáci dávali riadne zabrať.

    Ale mali sme skvelého docenta na účtovníctvo, ktoré skúšky boli riadny "zaberák" a nikto neprešiel len tak a on nám vždy vtĺkal do hlavy:
    "na tejto škole ste VY-účtovníci auditori tí najlepší, potom dlho dlho dlho dlho nikto a potom tí ostatní"

    ja som fakt rada, že som túto školu vyštudovala
    Huráááá, slzy v očoch... Pataky???
    Ak on, tak som mala v prváku, alebo druháku veľký problém. Nechodila som nikdy na prednášky. A pred skúškou v predtermíne som si muselo zobrať so sebou kamošku a povedala som jej: "Maji, ktorý to je ten Pataky." (povedala mi, čo má oblečené). A vždy tie hnusné predtermíny som u neho zvládla na prvý raz. Ojjjjj, ale som sa pochválila. a div, že mi účto neprirástlo k srdcu.

    A ešte vieš čo hovoril, ak máme na mysli rovnakého: " Kvalitný ekonóm musí byť účtovník!!!"

    (dievča, dievča=drobečková, ale sa mi potešila, viež ako vzdychám od radosti, a ako sa škľabím???, Joj....)

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    betka Pozri príspevok
    Huráááá, slzy v očoch... Pataky???
    Ak on, tak som mala v prváku, alebo druháku veľký problém. Nechodila som nikdy na prednášky. A pred skúškou v predtermíne som si muselo zobrať so sebou kamošku a povedala som jej: "Maji, ktorý to je ten Pataky." (povedala mi, čo má oblečené). A vždy tie hnusné predtermíny som u neho zvládla na prvý raz. Ojjjjj, ale som sa pochválila. a div, že mi účto neprirástlo k srdcu.

    A ešte vieš čo hovoril, ak máme na mysli rovnakého: " Kvalitný ekonóm musí byť účtovník!!!"

    (dievča, dievča=drobečková, ale sa mi potešila, viež ako vzdychám od radosti, a ako sa škľabím???, Joj....)

    PRESNE TAK...."DNESKA SKÚŠA PATAKY, PRIPRAVTE SI PADÁKY". Ešte teraz mi to znie v ušoch a bola to svätá pravda. Žiadna skúška u neho nebola zadarmo a fakt som sa drela na skúšky k nemu...

    a navyše som si ho vybrala ako školiteľa na bakalársku aj na diplomovú prácu.... dal mi ju síce x-krát prerobiť ale mi aj veľmi pomohol a dokážem povedať, že som ju mala v ročníku najlepšiu

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    jacekova Pozri príspevok
    PRESNE TAK...."DNESKA SKÚŠA PATAKY, PRIPRAVTE SI PADÁKY". Ešte teraz mi to znie v ušoch a bola to svätá pravda. Žiadna skúška u neho nebola zadarmo a fakt som sa drela na skúšky k nemu...

    a navyše som si ho vybrala ako školiteľa na bakalársku aj na diplomovú prácu.... dal mi ju síce x-krát prerobiť ale mi aj veľmi pomohol a dokážem povedať, že som ju mala v ročníku najlepšiu
    Aj ja. môj školiteľ. " Rozpočty a prístupy k tvorbe rozpočtov".
    Milovala som toho chlapa, fakt nechcel drtenie, ale aby to v hlave fungovalo tak, ako má. Dodnes sa riadim tým jeho kolobehom, kt. má logiku:
    - zvýši sa mi ....
    - zníži sa mi..

    A toto aplikujem i na porade, aby sa dalo jednoducho vysvetliť a pońať problematiku, pretože kolobeh v UJ ma čaro a súvis....

    Vieščo, máš u mňa cmuk

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    katkap17 Pozri príspevok
    Ďakujem za povzbudenie, ale najskôr musím zvládnuť prímačky!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nemá niekto knihu na požiadavky na prijímacie skúšky z roku 2009?
    Chcela by som sa spýtať či sú v ekonomike aj správne odpovede Ďakujem

    dejna je offline (nepripojený) dejna

    dejna
    ahojte, chcem sa spytat tych co chodili na externe studium. bolo to kazdu sobotu? alebo tu funguje aj forma distancneho studia?
    zaujimam sa hlavne o uctovnicto- externy.
    dakujem

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    dejna Pozri príspevok
    ahojte, chcem sa spytat tych co chodili na externe studium. bolo to kazdu sobotu? alebo tu funguje aj forma distancneho studia?
    zaujimam sa hlavne o uctovnicto- externy.
    dakujem

    Ja som si dala tiež účtovníctvo, dištančnou metodou,

    dejna je offline (nepripojený) dejna

    dejna
    katka ja uz som nestihla prihlasku tento rok, tak asi nabuduce skusim. ja uz jednu vs mam, takze nechcem to kvoli titulu skor kvoli vedomostiam.
    vies nieco blizsie o tom studiu? ako casto sa chodi do skoly? lebo ja som z BA. kolko stoji semester a tak?
    a z akych predm.budes robit skusku? ja rozmyslam nad jazykom a ekonomikou, matiky sa bojim ako slak, preto ajnerozmyslam na EU v BA.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ja som si dala dištančnou metodou, čiže formou počítača a mailu A budem robiť z nemčiny a ekonomiky lebo matiku som tiež hneď odsunula neviem nič konkrétne o štúdiu, po skúškach sa dozviem ak ich zvládnem

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    jacekova Pozri príspevok
    No tak ja sa pripájam k Janke (betke). Ja som tiež vyštudovala "hnojárinu" v Nitre, odbor účtovníctvo a audítorstvo.
    Študovala som externe, popri práci a práve preto nám profáci dávali riadne zabrať.

    Ale mali sme skvelého docenta na účtovníctvo, ktoré skúšky boli riadny "zaberák" a nikto neprešiel len tak a on nám vždy vtĺkal do hlavy:
    "na tejto škole ste VY-účtovníci auditori tí najlepší, potom dlho dlho dlho dlho nikto a potom tí ostatní"

    ja som fakt rada, že som túto školu vyštudovala


    Čaute baby,ktoré ste chodili na túto školu, môžete mi prosím Vás s týmto pomôcť? Ako sa počíta toto?
    Ak je funkcia dopytu po tovare vyjadrená v tvare P=30-0,5Qd, kde P je cena v eur a Qd je dopytované množstvo v ks, potom šoková cena dopytu je:
    Prosíííím Vás o pomoc nomôžem to nikde nájsť.

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Ahoj katkap17, toto je celé zadanie ktoré máš? Lebo podla mňa by si mala mat zadanu aj funckiu ponuky a potom sa to da vyriesit. Ale takto bez druhej rovnice to nejde..

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Monikov Pozri príspevok
    Ahoj katkap17, toto je celé zadanie ktoré máš? Lebo podla mňa by si mala mat zadanu aj funckiu ponuky a potom sa to da vyriesit. Ale takto bez druhej rovnice to nejde..


    Je to celé zadanie mám takéto príklady aj samotné iba s ponukou ale sú aj spolu aj ponuka aj dopyt, nevieš to náhodou ako sa to počíta?
    Doteraz boli stále správne odpovede uvedené na konci knihy, ale tento rok to tam nedali. A neskúsila si ísť na ten kurz čo oni organizuju čo sa týka prijímačiek z ekonomiky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.