Zavrieť

Porady

začiatočník a PN-ka

Ahoj poraďáci,
keďže v mzdách ešte nie som doma a PN-ky som ešte neevidovala, prosím poraďte čo všetko treba urobiť, kam nahlásiť, ked mi zamestnanec odovzdá PN-ku do 10 a aj nad 10 dní. Brodím sa tu v tých témach, ale nenašla som to tu.
Srdečná vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    m.marcela Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci,
    keďže v mzdách ešte nie som doma a PN-ky som ešte neevidovala, prosím poraďte čo všetko treba urobiť, kam nahlásiť, ked mi zamestnanec odovzdá PN-ku do 10 a aj nad 10 dní. Brodím sa tu v tých témach, ale nenašla som to tu.
    Srdečná vďaka.
    Málo si brodila, táto téma už bola odpovedaná stokrát. Ale pripomenien, do 10 KD je náhrada príjmu- prepláca zamestnáv. Nad 10 KD platí nemocenské SP.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    m.marcela Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci,
    keďže v mzdách ešte nie som doma a PN-ky som ešte neevidovala, prosím poraďte čo všetko treba urobiť, kam nahlásiť, ked mi zamestnanec odovzdá PN-ku do 10 a aj nad 10 dní. Brodím sa tu v tých témach, ale nenašla som to tu.
    Srdečná vďaka.

    Zamestnanec ti odovzdáva II. a IIa. Prvé 3 dní preplácaš 25% z denného VZ a ďalších 7 dní 55 % z denného VZ. Ak PN trvá dlhšie, postupuješ ju do SP spolu s potvrdením o príjme (v prílohe).

    http://www.porada.sk/t24992-nahrada-...mestnanca.html krásne spracované
    Naposledy upravil ZuzanaP : 04.03.08 at 11:45

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Začiatok a koniec PN ešte nahlásiš aj zdravotnej poistovní v ktorej je zamestnanec prihlásený. Je to tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa......"Začiatok a koniec môžeš nahlásiť aj na jednom tlačive.

    začiatočník a PN-ka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.