Zavrieť

Porady

primície

Mužov bratranec bude mať primície. Sme pozvaní k primičnému ceremoniálu a stolu. Aký by bol vhodný dar pre nastávajúceho kňaza? Nemá tu niekto s týmto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Ja som bola na primíciách, ale bol to misionár, ktorý odchádzal do Kolumbie tak sme mu dávali peniaze. No myslím si, že sa dávajú peniaze aj farárom.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    zrovna sme sa tu dnes o tom s kolegynou bavili, tiez ide na primice a da mu peniaze....aj ked neviem na co mu budu, vsak slubil, ze bude zit v skromnosti :-))

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nie kazdy zacinajuci knaz sa dostane do bohatej fary a preto si myslim, ze sa mu hodi vsetko. Podla mna najvhodnejsie su peniaze, za tie si kupi to, co bude najsurnejsie potrebovat.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Aj ja si myslím, že peniaze su celkom vhodné, moja známa tiež bola a dávali peniaze. Neviem síce akú sumu. Ale napr. tu v KE bol (neviem, či ešte existuje)jeden obchod s "náboženskými vecami" ,neviem odkiaľ si ale ak máte vo svojom meste také niečo , možno by Ti aj tam vedeli poradiť.

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Tiež sme boli na primíciach. Každý dával peniaze. A nakoniec sa mu ešte málilo, že si nevyzbieral ani na poriadne auto. No ale každý sme iní. Niektorí sú priam povolaní k takejto službe, iní menej. Ale je to veľmi krásny a nezabudnuteľný zážitok.
    Naposledy upravil RenataK : 09.06.05 at 15:10 Dôvod: Doplnenie

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Skús zohnať niečo ako kalich, alebo rúcho na omšu - neviem ako sa to správne volá.
    U nás sa také niečo kupuje farárovi aj k narodeninám. Ale tieto veci su dobre drahé.
    Zozenieš to v spolku sv.vojtecha alebo v podobnom obchode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.