Zavrieť

Porady

Dohoda-odprac.hod.

Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deň, poprosila by som o radu. Keď je uzavretá dohoda o pracovnej činnosti - max. 10 hodín týždenne, vyúčtovanie mzdy može byť aj na menej ako 10 hodín týždenne,pretože sviatok nepracoval, alebo treba dodržať presne?
Ďakujem
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Samozrejme, ze moze byt aj na menej
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Ďakujem, takže pri dohode, može byť aj menej odpracovaných hodín, len pri pracovnej zmluve musia byť všetky dni, buď odpracované, alebo dovolenka atď.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ejo Pozri príspevok
Ďakujem, takže pri dohode, može byť aj menej odpracovaných hodín, len pri pracovnej zmluve musia byť všetky dni, buď odpracované, alebo dovolenka atď.
áno, PP je o niečom inom ako dohoda
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

ahojte,mam dohodu o pracovnej cinnosti . V dohode je dohodnuta 300 EUR mesacna odmena. Ma vplyv na vysku mzdy skutocnost, kolko pracovnych dni ma mesiac,ked je v zmluve uvedene 300 eur mesacna odmena?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Vivi Pozri príspevok
ahojte,mam dohodu o pracovnej cinnosti . V dohode je dohodnuta 300 EUR mesacna odmena. Ma vplyv na vysku mzdy skutocnost, kolko pracovnych dni ma mesiac,ked je v zmluve uvedene 300 eur mesacna odmena?
Nemalo by mat, pokial v zmluve nic ine nie je.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

tiez si myslim,este by som sa chcela spytat,mozem si u zamestnavatela uplatnit danovy bonus,ak nemam ine zamestnanie (som na RD),len tuto dohodu o pracovnej cinnosti?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Vivi Pozri príspevok
tiez si myslim,este by som sa chcela spytat,mozem si u zamestnavatela uplatnit danovy bonus,ak nemam ine zamestnanie (som na RD),len tuto dohodu o pracovnej cinnosti?
aj DB, aj NČZD, čo je teraz mesačne 335,47€
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

dobry den, ja sa chcem spytat, ci zivnostnik moze pracovat popri zivnosti aj na dohodu, a ake su tam podmienky? ci je to nejako financne limitovane? dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vivi Pozri príspevok
tiez si myslim,este by som sa chcela spytat,mozem si u zamestnavatela uplatnit danovy bonus,ak nemam ine zamestnanie (som na RD),len tuto dohodu o pracovnej cinnosti?
Dohodu máš uzatvorenú u zamestnávateľa, od ktorého si odišla na rod.dovolenku ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bambino87 Pozri príspevok
dobry den, ja sa chcem spytat, ci zivnostnik moze pracovat popri zivnosti aj na dohodu, a ake su tam podmienky? ci je to nejako financne limitovane? dakujem za odpoved
Môže pracovať na dohodu - výška príjmu nie je limitovaná. Ak je príjem zrážaný zrážkovou daňou, nemusí ho uvádzať v daň. priznaní, ak ide o preddavkovú daň, musí ju zahrnúť do príjmu podľa § 5.

Dohoda je limitovaná len počtom odprac.hodín - DoVP = 350 hod. ročne u jedného zamestnávateľa, DoPČ = max. 10 hod. týždenne.

Príjem z dohody sa nezahrňa do vymer. základu pre platenie odvodov do soc. a zdr. poisťovne.
Na druhej strane ako nevýhodu vidím v tom, že sa zdaňuje celá suma vyplatenej odmeny. Nemôže si pri nej odpočítať žiadne výdavky.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Prosim Vas, vie mi niekto poradis s mojim problemom ohladne zivnosti a prace na dohodu? este raz dakujem
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

dakujem velmi pekne
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
bambino87 Pozri príspevok
dobry den, ja sa chcem spytat, ci zivnostnik moze pracovat popri zivnosti aj na dohodu, a ake su tam podmienky? ci je to nejako financne limitovane? dakujem za odpoved
Moze. Limitom je pocet odpracovanych hodin:
dohoda o vykonani prace - max. 350 hodin
dohoda o pracovnej cinnosti - 10 hod. tyzdenne
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

ahojte,zaujimalo by ma ci je pocas dohody narok na dovolenku.
ak ano,ktory je to paragraf? dakujem pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jajka77 Pozri príspevok
ahojte,zaujimalo by ma ci je pocas dohody narok na dovolenku.
ak ano,ktory je to paragraf? dakujem pekne
Dohodárom nevzniká nárok na dovolenku. Nárok na dovolenku je len z PP a tým dohoda nie je.
1 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Uzatvorila som DPC, mozem dat aj vyššiu mzdu ako je dohodnute v dohode?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dada 1 Pozri príspevok
Uzatvorila som DPC, mozem dat aj vyššiu mzdu ako je dohodnute v dohode?
Ďakujem
Dohodári nepoberajú mzdu, ale odmenu za prácu na dohodu, ktorá má zodpovedať sume uvedenej v dohode. Ak bude odmena vyššia, treba urobiť dodatok dohody.
2 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Ja som dala odmena za vykonanú prácu je 3eur./hod. a chceli by sme dať vyššiu odmenu.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
dada 1 Pozri príspevok
Ja som dala odmena za vykonanú prácu je 3eur./hod. a chceli by sme dať vyššiu odmenu.
Tak ako ti radí Tweety, treba urobiť dodatok k dohode, ktorým upravíte vyplácanú odmenu za prácu.
2 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Len ta odmena nie je stale rovnaka bude to v poriadku ked urobim dodatky kde uvediem v ,,prípade dobreho vykonu zamestnanca sa hodinová mzda zvýši´´
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať