Zavrieť

Porady

MRP WIN mzdy ročná odmena výpočet priemeru

Ahojte,

prosím o radu: Firma vypláca ročné odmeny, ktoré chcem rozdeliť na štvrtiny a v štvrtinovej výške zahnúť do základu pre výpočet priemeru. Prosím o radu ako na to. Trochu som sa v tom ňúrala, ale ponúka mi danú mzdovú položku buď zaradiť alebo nezaradiť do základu pre priemer.

vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Centrum je offline (nepripojený) Centrum

    Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac Centrum
    Riešim každoročne tento problém. Veľmi mi pomohlo objasnenie uverejnené v DUO 5/2008 (dane, učtovníctvo,odvody) - autor Ing.Mintál. Článok " Priemerný a pravdepodobný zárobok " na strane 84 až 89. kde je uvedené aj ako postpovať pri výplate mzdy za dlhšie časové obdobie. Obdobne sa tejto problematike venuje aj DUO 1/2008. Preštudujte si ah § 134 ods.7 ZP! Z vlastných skúseností doporučujem správnu formuláciu na listinu priznaných odmien k výplate ( nemusí byť " výplata ročnej odmeny " ak to samozrejme nemáte ako súčasť systému odmenovania ).

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Práve že ide o ročnú odmenu, viem, že ju nemôžem celú zaradiť do výpočtu priemeru v mesiaci výplaty a chcem to spraviť tak ako treba, len neviem ,ako s programom.
    vďaka za info, zdroje si pozriem.

    Centrum je offline (nepripojený) Centrum

    Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac Centrum
    Omlúvam sa za nesprávne uvedený titul zdroja DUO 1/2008. Správne je to PaM 1/2008 ( Práce a Mzdy ). Predtým uvedené DUO 5/2008 od Ing. Mintála je správne. V programe nepracujem, sme malinký kolektív, takže v tomto neporadím. Ručne som to robila tak ako je uvedené v príkladoch uvedených titulov, keď išlo o odmenu za dlhšie časové obdobie. Teda prenášala som alikv. časť ešte z roku 2007 aj do I. a II.Q. 2008 v pomernej časti a prepočítanú aj s ohľadom na pomer kalendárneho a skutočného fondu za príslušný štvrťrok.

    nota je offline (nepripojený) nota

    nota
    Dobry den,
    vidim ze ste pred casom riesili obdobny problem, akym sa momentalne zaoberam aj ja "rocne odmeny". Vedeli by ste mi prosim poradit, ako to spravit v MRP WIN?

    MRP WIN mzdy ročná odmena výpočet priemeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.