Zavrieť

Porady

TV so vstavaným DVB - T tunerom

Ahojte potrebovala by som radu ako sa dá nastaviť príjem digitálneho vysielania na TV Samsung LE32A450C2, tv má podľa všetkého integrovaný dvb-t tuner, anténa je nastavená (analógový televízor s pripojeným set-top boxom signál prijíma).
Vo voľbách som už konkrétne skúšala všetko a po niekoľkých pokusoch keď som si vymazala nakompletku celú databázu, som sa rozhodla požiadať o radu.
Za všetky pripomienky Vám už vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Na DO si nájdi zelené tlačidlo Menu - potom Antena (symbol paraboly) a tam prepni na digitál. Potom daj vyhľadať (naladiť automaticky) kanály a je to.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Vacsinou je to na kazdom STB, alebo TV s DVB-T tunerom podobne. Cez menu prejdes na nastvenia, instalacia a pod. a das automaticke ladenie (nemas tam co pokazit, mozes skusat pokus omyl (ked sa ti nechce citat manual)).
    Ako je zname, vysiela sa vo Vertikalnej polarizacii, cize je potrebne o 90° otocit antenu. Ja som nedavno nastavoval kamosovy a naskenovalo programy aj ked som antenu neotocil, ale signal bol velmi slaby a vacsinou programy stvorcekovali (celkom slusne isli len s verejnopr. multiplexu). Ked som antenu otocil o 90° tak kvalita bola 98% a sila signalu 60-62%
    Podla toho v akej oblasti byvas, si najdi vysielac a nastav antenu na vysielac.
    Podla tejto stranky http://www.dvbt.towercom.sk/odbornici.php?article=32 v zavyslosti od toho, kde byvas si najdes svoj najblizsi vysielac. Kliknutim na odkaz vedla mesta sa ti zobrazi mapa s pokrytim aj umiestnenim vysielaca

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    mozno trosku mimo temy, ale pridam svoju skusenost s LED tv samsung a jeho integrovanym DVB-T tunerom (UE40C6500)

    na integrovany DVB-T tuner som nevedel v Bratislave Ruzinove chytit ziaden kanal, kupil som najlacnejsi externy set-top-box na prijem digitalneho vysielania (cca 15 euro) a v rovnakej lokalite s tou istou antenou mam perfektny obraz

    z toho vyplyva ze mozno robis vsetko spravne, ale integrovany dvb-t tuner moze byt zly, resp. nema dostatocnu citlivost, ja som nikdy neriesil ci to v mojom pripade bola vada daneho tv alebo nie...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mozno nepotrebujes nic nastavovat, len pichnut kabel z anteny do TV ...
    ja som tak urobil a vsetko bolo nastavene, jedinym tlacitkom na dialkovom som prepinal z rezimu analog (s cca 20 programami) do rezimu digital (so 4 programami STV1,2, MARK, JOJ)

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    dobrý večer, mám pravdepodobne ten istý problém ako zakladateľka témy. kúpili sme televízor samsung integrovaným digitálnym tunerom, nemáme set top box, ani kablovku, ani satelit neviem či sme neostali jediní v republike a pri nastavení kanálov žiaden nenájde - pri nastavení digitálneho vysielania a automatického hľadania. neviem či sa dá ladiť a hľadať aj manuálne, tam som sa ešte nedostala. telvízor bol schválne vybraný s digi tunerom, aby sme nepotrebovali set top box. v budúcnosti pravdepodobne na satelit prejdeme, ale nie sme práve telkoví
    ak mal niekto podobný problém alebo mal nejaký nápad, budem rada. ďakujem

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Moja skusenost s TV s zabudovanym tunerom DVB-T znaciek Panasonic, LG....je prozaicka, vyrobcovia jednoducho do SW televizoru nezaradili Slovensko, ako region s moznostou DVB-T prijmu. Staci iba zmenit v nastaveni televizora region, napr. namiesto Slovenska napisat Madarsko a telka okamzite naladi digitalne kanaly........holt niektori vyrobcovia nevedia, ako u nas pokrocila uz technicka revolucie ......

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    tak uz mi nejake programy naslo, myslim ze bol problem prave v antene ako tu uz niekto pisal

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ahojte ledva som vyriešila problém zo zvukom na novej telke, trebalo zmeniť normu, mám problém druhý. kúpila som si od upc CA-modul, trčila do telky, naladila stanice, ale skoro všetky stanice mi vyskakujú ako kodované, neviete čo s tým, pretože nemajú dôvod byť kodované

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    lujza.j Pozri príspevok
    Ahojte ledva som vyriešila problém zo zvukom na novej telke, trebalo zmeniť normu, mám problém druhý. kúpila som si od upc CA-modul, trčila do telky, naladila stanice, ale skoro všetky stanice mi vyskakujú ako kodované, neviete čo s tým, pretože nemajú dôvod byť kodované
    No ja mam od UPC kopec kodovanych stanic. Lebo ich nemam zaplatene.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    duves Pozri príspevok
    No ja mam od UPC kopec kodovanych stanic. Lebo ich nemam zaplatene.
    mám balík exkluzíííve/som sa dnes dozvedela/, v obyvke mi idú všetky

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    lujza.j Pozri príspevok
    mám balík exkluzíííve/som sa dnes dozvedela/, v obyvke mi idú všetky
    Takže ty chces mat rovnake portfolio aj na druhej TV?
    http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-exclusive/

    CA Modul s ďalšou Smart kartou Vám umožní sledovať všetky tv stanice Vášho balíka UPC digitálnej televízie na druhom (kompatibilnom) TV prijímači.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    duves Pozri príspevok
    Takže ty chces mat rovnake portfolio aj na druhej TV?
    http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-exclusive/

    CA Modul s ďalšou Smart kartou Vám umožní sledovať všetky tv stanice Vášho balíka UPC digitálnej televízie na druhom (kompatibilnom) TV prijímači.
    áno tak to má byť, ale samozrejme že mne to nejde, naladili sa všetky stanice ,ale kukať sa dá len pár.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.