Zavrieť

Porady

darovanie 2%

dobrý deň kolegovia, chcem poprosiť skúsenejších o radu. Chcela by som poukázať 2%, ale mzdárka mi tvrdí že nemôžem lebo mi vyšiel preplatok na dani. Som skôr toho názoru že sa jej nechce vystaviť potvrdenie. Môže mi niekto poradiť z akej sumy sa rátajú 2%? Dočítala som sa že aj keď mi vyjde nedoplatok na dani a táto bude vysporiadaná včas môžem poukázať tiež 2%. Poprosím o radu aj pri nedoplatku aj pri preplatku na dani z akej sumy sa rátajú tieto percentá a aká je minimálna výška darovania 2%. Veľmi ďakujem za radu a prajem pekný deň všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Príklad:
    Úhrn zrazených preddavkov = 488,66
    RZD = preplatok = - 94,33
    Potvrdenie o zaplatení dane = 394,33
    Vyhlásenie ... zaplatená daň = 394,33 , 2% = 7,89


    Príklad
    Úhrn zrazených preddavkov = 923,06
    RZD = preplatok = - 94,32
    Potvrdenie o zaplatení dane = r.1= 828,74, r.2= nárok na DB =471,84, r.3 = 356,90
    Vyhlásenie ...zaplatená daň = 356,90, 2% = 7,14
    Naposledy upravil Paula : 15.03.10 at 07:24 Dôvod: doplnenie príkladu s DB

    jelenka je offline (nepripojený) jelenka

    jelenka
    Ďakujem, prešla som si to ale nenašla som tam zmienku o tom, z akej sumy sa rátajú 2 %....

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    jelenka Pozri príspevok
    Ďakujem, prešla som si to ale nenašla som tam zmienku o tom, z akej sumy sa rátajú 2 %....
    2% sa rátajú zo sumy dane zníženej o daňový bonus, ktorú si ty odviedla štátu, ak si napr. neodviedla žiadnu daň, nedá sa poukázať 2% dane, lebo nie je z čoho

    § 50
    Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely

    (1) Daňovník, ktorý je

    a) fyzickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania alebo vo vyhlásení predloženom miestne príslušnému správcovi dane do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, ak ide o daňovníka, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určenej právnickej osobe podľa odseku 4 (ďalej len "prijímateľ ); ak tento daňovník uplatňuje postup podľa § 33, za zaplatenú daň sa považuje zaplatená daň znížená o daňový bonus, ......

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    sybila3 Pozri príspevok
    čo potrebuje zamestnanec k tomu, ak chce darovať 2 % daní? ď
    Potvrdenie o zaplatení dane a tlačivo na darovanie 2%. Ale už je po funuse, bolo to možné do 30.4.2010.

    Zase o rok...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    síce už je po termíne / zamestnanci do 30.04. / ale možno sa ti zíde na budúci rok
    od zamestnávateľa: potvrdenie o zaplatení dane

    sám zc si vypíše / a zaobstará / vyhlásenie - časť o tom, komu chce 2% venovať

    spolu odovzdá na DÚ v mieste svojho bydliska

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ďakujem, ja to väčšinou vypisujem na DP ale dnes sused prišiel, tak zisťujem ale zíde sa to aj mne aspoň budem vedieť. díky ešte raz.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ešte by som rada doplnila - možno sa to zíde niekomu ďalší rok, že v prípade ak robí ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ - v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania je treba vyznačiť, že žiadate aj o vystavenie potvrdenia podľa § 39 odst. 7 zákona (potvrdenie o zaplatení dane na účely § 50 zákona). V žiadostiach, ktoré platili pre ročné zúčtovanie dane za rok 2009 sa to vyznačovalo na 2. strane v odd. IX.

    V prípade ak má zamestnanec vysoký preplatok, môže sa stať, že v prípade ak aj v žiadosti o RZD vyznačí, že žiada o vystavenie potvrdenia na 2%, tieto darovať nemôže, nakoľko je limit - 2% musia byť min. 3,32 €.
    Naposledy upravil Ingrid G. : 06.05.10 at 14:48

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.