Zavrieť

Porady

Zaradenie nekvalifikovanej učiteľky

Dobrý deň, prosím poradí mi niekto do akej platovej triedy mám zaradiť učiteľku so skončením gymplom učí v 1. ročníku na ZŠ od 1. 11.209 teraz je v 9 PT.2. 9. sme prijali učiteľku ktorá má zarátane 280 dní pedagogickej praxe - do akého kariérové stupňa ju zaradím? Platová trieda by mala byť od 1.11.-10PT?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    mici512 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poradí mi niekto do akej platovej triedy mám zaradiť učiteľku so skončením gymplom učí v 1. ročníku na ZŠ od 1. 11.209 teraz je v 9 PT.2. 9. sme prijali učiteľku ktorá má zarátane 280 dní pedagogickej praxe - do akého kariérové stupňa ju zaradím? Platová trieda by mala byť od 1.11.-10PT?
    No neviem, ale s gymplom by učiť nemala, aj v 437/2009 požadované vzdelanie pre učiteľa je VŠ II. stupňa bez tohoto vzdelania učiť nemôže, mohla by robiť teoreticky len asistenta učiteľa. Ten druhý prípad to je začínajúca učiteľka platová trieda 9. Ináš tabuľky pre zaraďovanie nájdeš na www.minedu.sk hneď vpravo na hlavnej stránke.

    mici512 je offline (nepripojený) mici512

    mici512
    Ale toto nieje jej prvý pracovný pomer a skončila aj adaptačné vzdelávanie ( v tom predchadzajúcom zamestnaní) tak by mala byť zaradená ako samostatný ped.zamestnanec s 10PT

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    mici512 Pozri príspevok
    Ale toto nieje jej prvý pracovný pomer a skončila aj adaptačné vzdelávanie ( v tom predchadzajúcom zamestnaní) tak by mala byť zaradená ako samostatný ped.zamestnanec s 10PT
    Ale nemôže učiť, pretože nemá VŠ II. stupňa. Máš to napísané aj v 317/2009 aj v 437/2009, učiť môže len ak má vysokoškolské vzdelanie II. stupňa.

    A k tomu druhému zamestnancovi:
    zákon 317/2009 §61 prechodné ustanovenia ods. 10

    Pedagogický zamestnanec, ktorý uzatvoril pracovný pomer na výkon pedagogickej činnosti po 30 júni 2009 a má menej ako jeden rok pedagogickej praxe sa od 01.11.2009 zaradí ako kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec.


    Teda ak si ju prijala 02.9.2009 a mala odpracovaných 280 dní čo je menej ako 1 rok tak ju zaraďuješ ako začínajúceho zamestnanca do 9 PT.
    Naposledy upravil Sabadka : 03.11.09 at 13:45

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Anajo Pozri príspevok
    ja len takú otázočku, a keď už učí študuje popri zamestnaní na VŠ?
    Aj keď by hneď študovala so stredoškolským vzdelaním učiť nemôže. zákon 317/2009 § 7 ods. 2
    Naposledy upravil Sabadka : 04.11.09 at 12:13

    Zaradenie nekvalifikovanej učiteľky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.