Zavrieť

Porady

Vytvorenie domény

Dobrý deň. Nevie niekto ako sa dá vytvoriť alebo zaregistrovať nová koncovka ku doménam ako je .sk .eu a podobne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ja teda nie som žiadny odborník na túto otázku, avšak ak niekto chce robiť "toto" aspoň by sa mohol vyjadrovať aj slovníkom vlastným týmto ľuďom...medzi tým som si tiež vygooglila ako to je ... http://sk.wikipedia.org/wiki/Dom%C3%...ej_%C3%BArovne
    ...bez odpovede od Newcs69 som už vedela - teda ma trklo kam kliknúť po zadaní slovíčka doména.....
    ....a určite táto otázka nepatrí do "chlievika" začiatky podnikania.....
    ....nehovoriac o tom, že by ma ani v päte netrklo dať za poslednou bodkou ničnehovoriacu niekoho vymyslenú koncovku....
    ....radšej už nič....

    Newcs69 je offline (nepripojený) Newcs69

    Newcs69
    Musite si najst registratora domen. Zistite si ale najprv ci je domena ktoru chces volna. S .sk domenou problem nebude, tazsie sa to zistuje pri eu domenach. Ak chcete viac info napiste na info@asmat.sk. Mozem Vam aj preverit dostupnost domeny.
    Newcs69 Pozri príspevok
    Musite si najst registratora domen. Zistite si ale najprv ci je domena ktoru chces volna. S .sk domenou problem nebude, tazsie sa to zistuje pri eu domenach. Ak chcete viac info napiste na info@asmat.sk. Mozem Vam aj preverit dostupnost domeny.
    Ale nemal som na mysli priamo domenu ale koncovku .sk . Chcem zacat predavat a registrovat napr. .jkj v praxi www.nieco.jkj

    Newcs69 je offline (nepripojený) Newcs69

    Newcs69
    Tak toto nie je mozne. Proces zaregistrovania domeny najvyssej urovne je komplikovany, myslim ze aj drahy a pre "obycajneho" smrtelnika neuskutocnitelny. Niekde som cital ze pri registracii je nutne vyplnit niekolko 10 stranovu ziadost a zaplatit poplatok vo vyske cca 100.00 eur....
    Naposledy upravil Newcs69 : 03.01.13 at 20:05

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    nechcem nič hovoriť... avšak podľa mňa ani tá koncovka nemôže byť nič neprekonateľné a nezvládnuteľné... nakoľko na internete je niekoľko stránok, s koncovkami na želanie napr. www.poisti.to ... je čisto sloveská stránka a príponu .to som ešte nikde inde okrem tejto stránky nevidel...

    Newcs69 je offline (nepripojený) Newcs69

    Newcs69
    .to je domena najvyssej urovne statu Tongo. Takze ak by som chcel registrovat nieco ako nepoisti.to, staci si najst registratora ktory mi vie registrovat domenu nepoisti s koncovkou to. Nic komplikovane. Stranka samotna moze byt aj v cinstine :-) Pouzit existujucu koncovku problem nie je (az taky) problem je registrovat novu koncovku.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ice dive Pozri príspevok
    nechcem nič hovoriť... avšak podľa mňa ani tá koncovka nemôže byť nič neprekonateľné a nezvládnuteľné... nakoľko na internete je niekoľko stránok, s koncovkami na želanie napr. www.poisti.to ... je čisto sloveská stránka a príponu .to som ešte nikde inde okrem tejto stránky nevidel...
    to ze je stranka v slovencine neznamena, ze je to slovenska domena 1. radu

    Domény nejvyššího řádu

    Počet domén první úrovně je omezený (viz seznam) a schvaluje je IANA resp. ICANN. Nalezneme mezi nimi:

    • obecné domény (generické, gTLD) – 20 domén, například .com, .net, .org, .edu nebo novější .info, .biz, …
      • některé z nich jsou sponzorovány organizacemi, které zaštiťují přidělení subdomén podle omezujících pravidel, např. .aero pro leteckou přepravu nebo .museum pro muzea,

    • národní domény (ccTLD) – téměř 250 domén, podle ISO 3166 dvoupísmenných zkratek států, například .cz, .sk, .ar, .au, …

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Interne...A1_dom%C3%A9na

    domena najvyssieho radu - http://cs.wikipedia.org/wiki/Dom%C3%...%C5%99%C3%A1du

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Myslím, že tento rok sa ukáže, ako to bude s koncovkami. Kto má ale dosť peňazí, ten si už dnes môže požiadať o vlastnú.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Síce o českom správcovi národnej domény, ale bude reč aj na tému registrovanie vlastných koncoviek.
    http://www.youtube.com/watch?feature...qWmonQ#t=1164s
    Naposledy upravil camozzi : 03.01.13 at 20:55

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    1Dara Pozri príspevok
    to ze je stranka v slovencine neznamena, ze je to slovenska domena 1. radu

    Domény nejvyššího řádu

    Počet domén první úrovně je omezený (viz seznam) a schvaluje je IANA resp. ICANN. Nalezneme mezi nimi:

    • obecné domény (generické, gTLD) – 20 domén, například .com, .net, .org, .edu nebo novější .info, .biz, …
      • některé z nich jsou sponzorovány organizacemi, které zaštiťují přidělení subdomén podle omezujících pravidel, např. .aero pro leteckou přepravu nebo .museum pro muzea,
    • národní domény (ccTLD) – téměř 250 domén, podle ISO 3166 dvoupísmenných zkratek států, například .cz, .sk, .ar, .au, …
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Interne...A1_dom%C3%A9na

    domena najvyssieho radu - http://cs.wikipedia.org/wiki/Dom%C3%...%C5%99%C3%A1du

    nehovoril som, že je to slovenská doména... uviedol som to ako príklad, že je možné mať rôzne koncovky, je to v podstate len otázka času, peňazí a fantázie majiteľa...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Ice dive Pozri príspevok
    nechcem nič hovoriť... avšak podľa mňa ani tá koncovka nemôže byť nič neprekonateľné a nezvládnuteľné... nakoľko na internete je niekoľko stránok, s koncovkami na želanie napr. www.poisti.to ... je čisto sloveská stránka a príponu .to som ešte nikde inde okrem tejto stránky nevidel...
    inak u registrátora web house s.r.o. stojí registrácia domény s príponou "to" 60,99 evri
    Naposledy upravil srska : 07.01.13 at 21:37
    doména_to.png  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.