Zavrieť

Porady

stavba

prosim o radu kupil som pozemok ktory zasahuje do ochraneho pasma byvalych statnych majetkov tak je zaznaceny na uzemnom plane obce a udajne tam obec planovala priemyselnu zonu produkcia dnesneho vlastnika majetkov uz nie je zdaleka tak vysoka ani o rozsirovani priemyslu sa neuvazuje bolo by mozne vybavit stavebne povolenie na stavbu rodineho domu siete su v dosahu tak isto tam vedie pristupova cesta na ktoru instituciu sa obratit zo ziadostov pripadne ako postupovat DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Stavba je povolena na parcele s oznacenim C" . Musi byt vypracovany uzemny plan zony a moznost napojenia inzinierskych sieti. Vasa prva cesta by mala viest na Stavebny urad, pod ktory spadate.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    sarasara Pozri príspevok
    Doplním : stavebný úrad je na obecnom alebo mestskom úrade.
    ako nam to spolu pekne ide...
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    jmi Pozri príspevok
    prosim o radu kupil som pozemok ktory zasahuje do ochraneho pasma byvalych statnych majetkov tak je zaznaceny na uzemnom plane obce a udajne tam obec planovala priemyselnu zonu produkcia dnesneho vlastnika majetkov uz nie je zdaleka tak vysoka ani o rozsirovani priemyslu sa neuvazuje bolo by mozne vybavit stavebne povolenie na stavbu rodineho domu siete su v dosahu tak isto tam vedie pristupova cesta na ktoru instituciu sa obratit zo ziadostov pripadne ako postupovat DAKUJEM.

    Nechajte stavebný úrad zatiaľ tak a skúste ísť cestou RUVZ.
    Minimálne by som sa snažil dokázať, že družstvo už "nepotrebuje" také ochranné pásmo ako má a RUVZ (hygiena) môže uľaviť z požiadaviek uplatnených pri prerokovaní územného plánu. Pravdepodobne možno bude treba aj stanovisko družstva.

    Ak sa Vám nepodarí táto cesta, tak akékoľvek rozhodnutie stavebného úradu bude v rozpore so zákonom.

    Je možné, že RUVZ sa nebude chceť vyjadriť, lebo vyjadruje sa záväzným stanoviskom a vo Vašom prípade len k návrhu na vydanie územného rozhodnutia.
    Je to trochu zamotané, lebo k RD sa nevyjadruje.

    Takže komplikované, ale ja osobne by som šiel iba touto cestou.
    (je možné, že dosiahnete stavebné povolenie pri vynechaní všetkých, ale stavbu neskolaudujete, lebo niekto - napr. RUVZ podá podnet pre nezákonnosť)


    CIMOM
    Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 24.03.09 at 10:41 Dôvod: pravopis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.