Zavrieť

Porady

Príjem peňazí z firmy Kairos - účtovanie a zdaňovanie

Dobrý deň prajem, kamarát začal "zarábať" peniaze prenájmom voľného miesta vo svojom PC a začali mu za to chodiť peniažky na účet - mesačne cca 400€. Jedná sa konkrétne o firmu Kairos - anglická firma so sídlom v Anglicku. Predpokladám, že by na to mal mať kamarát založenú aspoň živnosť, vystavovať faktúry, zdaňovať príjem, ... Máte niekto skúsenosť s niečim podobným? Pre mňa počítačového neznalca je to novinka, ale myslím, že každý takýto príjem by mal byť zdanený. Budem vďačná za každú skúsenosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nakoľko ide o realizáciu prenájmu majetku a iných prostriedkov, mal by mať na to živnosť na prenájom hnuteľných vecí. Samozrejme, že na to musí vystavovať faktúry a príjem riadne zdaňovať. Dokonca sa v tomto prípade veľmi čudujem, prečo britská firma neuplatňuje voči nemu zrážkovú daň.

    Príjem peňazí z firmy Kairos - účtovanie a zdaňovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.