Zavrieť

Porady

Vysporiadanie majetku pri nesuhlase jedneho majitela.

Zdravim. Nas rodicovsky dom je rozdeleny na 3 casti. mama 4/6 Ja 1/6 Brat 1/6. polovica majetku bola rozdelena rovnomerne po otcovej smrti. Moj brat (23) Somnou ani z Mamou nekomunikuje a ani neprispieva do domacnosti uz zhruba 4 roky. Dovody jeho nekomunikacie nebudem riesit. je ovplivneny starymi rodicmi atd atd , skratka sodoma gomora. Uz asi pred 1,5 rokom som sa snim snazil porozpravat. co neislo. tak som mu napisal List . Aby prispieval na energie (chceli sme ist s priatelkou byvat k nam a mama ta sa chcela odstahovat do bytu k svojmu priatelovi) on mi vsak odpisal par nepeknych viet a nech sa onho stara matka a ze on nikomu nebude davat peniaze. od par znamych viem ze ked je opity v krcme tak tam par kat vykrikoval ze on nas vynuluje, necha to schatrat, nepreda ani nekupi. znehodnoti ten dom.

Sucastnost je taka. situaciu som sa snazil s mamou riesit cez mediatora. ale nezdviha mu vobec telefon, uplny ignore. S priatelkou sme sa museli zhodnut na fakte ze v jednej z domacnosti snim spolu byvat nebudeme to by uz o com bolo ?? b uduci mesiac sa stahujeme do bytu. vcera som mu pisal list ze coskoro dom zostane prazdny, bude treba si prepisat energie na seba. alebo ze kupim jeho 1/6 a docasne tam chvilu moze zostat. Odpisal mi ze on nic nebude platit , nikomu a nikdy to nepreda a ze to mame odpojit.. Neviem ako to mam riesit... mame dom odpojit od energii nechat ho chatrat ? je to 17 rocna stavba. Chuderka mama aj keby neodite. sama to nezvladne platit....Ako by som mal postupovat ? Dom by som kupil aj jeho aj mamin podiel. popripade moze to vsetko aj on kupit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pri žalobe na zrušenie a vyporiadanie spoluvlastníctva bude súd posudzovať možnosti vyporiadania v poradí, ako je to napísané v občianskom zákonníku:

    § 142
    (1) Ak nedôjde k dohode, zruší spoluvlastníctvo a vykoná vyporiadanie na návrh niektorého spoluvlastníka súd. Prihliadne pritom na veľkosť podielov a na účelné využitie veci. Ak nie je rozdelenie veci dobre možné, prikáže súd vec za primeranú náhradu jednému alebo viacerým spoluvlastníkom; prihliadne pritom na to, aby sa vec mohla účelne využiť a na násilné správanie podielového spoluvlastníka voči ostatným spoluvlastníkom. Ak vec žiadny zo spoluvlastníkov nechce, súd nariadi jej predaj a výťažok rozdelí podľa podielov.
    (2) Z dôvodov hodných osobitného zreteľa súd nezruší a nevyporiada spoluvlastníctvo prikázaním veci za náhradu alebo predajom veci a rozdelením výťažku.

    Vysporiadanie majetku pri nesuhlase jedneho majitela.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.