Zavrieť

Porady

Podmyvanie domu

Zdravim. Nasa rodina ma uz roky zle vztahy so susedmi. Je to nadlho, ale hlavny problem je v tom ze nase pozemky su akokeby v kopci a vsetku vodu sused zo svojho pozemku zviedol do jarku ktoruy vyhlbil motykou a ten jarok pustil hned vedla vonkajsieho muru nasho domu po celej dlzke. Je tam sice este chodik uzucky pri mure ale chodnik zacina podmyvat. Polka chodniku je akokeby vo vzduchu a praska a bojime sa aby ta voda nezacala narusat zaklady. Dohoda nepriprada v uvahu lebo sused je arogantny a drzy. Ake urady su kompetentne riesit takyto problem? Alebo rovno zavolat policiu alebo ako donutit suseda aby pre tu vodu urobil normalny zvod a nie motykou vyhlbit jarcek do zeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Dohodnúť sa alebo: mám prístavbu na hranici pozemkov, suseda mi písomne povolila ísť na hranicu po mojom zaviazaní, že na vlastné náklady vybudujem odvodňovací kanál pozdĺž hranice... ten som spravil s betónových tvárnic a pred dvomi rokmi som ich vymenil za kameninové žľaby z PL, ktoré som uložil na vrstvu makadamu a nopovú fóliu vytiahnutú až k stene. Funguje to slušne, žľab má priemer 30 cm a stíha odvádzať aj prívalové dažde, 1 ks/1,5m /20 €, je to koryto na napájanie dobytka z kameniny, spoje som zlepil neutrálnym silikónom...15 m úsek poza dom vyjde do 300 € aj s ostatným materiálom, poslúži to obidvom, načo tie prachy pchať právnikom?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    feanors Pozri príspevok
    Zdravim. Nasa rodina ma uz roky zle vztahy so susedmi. Je to nadlho, ale hlavny problem je v tom ze nase pozemky su akokeby v kopci a vsetku vodu sused zo svojho pozemku zviedol do jarku ktoruy vyhlbil motykou a ten jarok pustil hned vedla vonkajsieho muru nasho domu po celej dlzke. Je tam sice este chodik uzucky pri mure ale chodnik zacina podmyvat. Polka chodniku je akokeby vo vzduchu a praska a bojime sa aby ta voda nezacala narusat zaklady. Dohoda nepriprada v uvahu lebo sused je arogantny a drzy. Ake urady su kompetentne riesit takyto problem?
    ...obec , mesto ...
    Alebo rovno zavolat policiu
    ...a čo majú oni s tým ???
    alebo ako donutit suseda aby pre tu vodu urobil normalny zvod
    ...debila ( viď vaše " dobré vzťahy " ) ničím normálnym neprinútiš ....a normálny jedinec také debiloviny nerobí ...
    a nie motykou vyhlbit jarcek do
    ...jemu do hlavy ten jarček ...
    zeme.
    ...zažaluj , súdy rozhodnú .....ešte aj prípadné škody zacvaká .........

    ...všetko by som si nafotil a pravidelne pokračoval...priložil k žalobe ako dôkaz ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.