Zavrieť

Porady

vydavateľstvo

Dobrý deň. Chcem vydávať regionálny inzertný týždenník. V starších príspevkoch som našla info o registrácii na KÚ, ale KÚ ako taký už dnes neexistuje a na živnostenskom úrade mi nevedia nič poradiť. Otázka: Potrebujem okrem ŽL nejaké iné povolenie či registráciu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň, ak by to bolo možné, ja by som sa rada k tejto otázke pridala, keďže kamarát by rád vydal knihu a má aj sponzorov, ktorí by to urhadili, potrebuje len vydavateľstvo ktoré by to celé " zastrešilo ". Rada by som pomôcť, ale neviem ako, ja síce vydávanie kníh v živnostenskom liste mám, ale predpokladám, že to nestačí. Poradil by mi niekto ako postupovať? Ďakujem

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň rada by som sa pridala k tejto otázke, kamarát chce vydať knihy, sponzorov má, len to potrebuje " zastrešiť " vydavateľstvom, ja živnostenský list mám, čo všetko však bude treba aby sme knihy mohli vydať? Poradíte prosím?

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    aby ste vašu tlač legalizovali, zašlite do Slovenskej národnej knižnice, J. C. Hronského, 036 52 Martin, žiadosť o pridelenie ISBN s vaším menom, názvom knihy, poradím vydania. Pripíšte: "Vydávam nákladom vlastným". O pár dní vám bude číslo na knihu pridelené. Žiadosť je lepšie podať elektronicky cez www.snk.sk.

    Povinný údaj na zadnej obálke: ISBN

    Vaše povinnosti sú dve:
    - Do desiatich dní po vydaní knihy poslať povinné výtlačky do určených knižníc na svoje náklady. Pri náklade nad 500 ks je to 10 kníh, do 500 ks 4 knihy. Zoznam knižníc je na stránke SNK.
    - Ak knihy predáte, do 31. marca nasledujúceho roku musíte odviesť z tohto príjmu daň. Ak však Váš celkový príjem za kalendárny rok neprekročí 10.000 Sk, dane neplatíte (napr. študenti). Veci si však radšej prekonzultujte s ľuďmi, čo robia okolo daní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.