Zavrieť

Porady

Brigádnici

Ahojte,

ako je to s brigadnikmi (dohodarmi) teraz ku koncu roka treba vsetkych poodhlasovat zo SP a na zaciatku roka zas poprihlasovat(ak budu pracovat dalej) alebo netreba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    ivanaj
    Ahojte,

    ako je to s brigadnikmi (dohodarmi) teraz ku koncu roka treba vsetkych poodhlasovat zo SP a na zaciatku roka zas poprihlasovat(ak budu pracovat dalej) alebo netreba?
    Myslím, že to ne je potrebné.
    Ale ak si dobre spomínam na koniec minulého roka, prebiehala tu taká debata, že niektoré SP to vyžadujú. Takže najistejšie bude asi spýtať sa na svojej pobočke.

    ivanaj je offline (nepripojený) ivanaj

    ivanaj
    Ja som vsetkych brigadnikov poodhlasovala, ved aj tak mali dohody do konca roka 2006 a zasa prihlasim ak budu pokracovat v dalsom roku.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    ivanaj
    Ja som vsetkych brigadnikov poodhlasovala, ved aj tak mali dohody do konca roka 2006 a zasa prihlasim ak budu pokracovat v dalsom roku.
    Toto čítam prvý krát, že treba poodhlasovať brigádnikov ??? Aké ustanovenie zákona mi túto povinnosť ukladá ???

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    dracica
    Toto čítam prvý krát, že treba poodhlasovať brigádnikov ??? Aké ustanovenie zákona mi túto povinnosť ukladá ???
    Nie je dôvod odhlasovať dohodára k 31.12.2006, ktorý má vykonať prácu napríklad v období od 15.12.2006 do 15.1.2007. Je však snád dobré z pohľadu prehľadnosti dodržania max. počtu hodín (300) uzatvoriť dohodu do 31.12. toho ktorého roku.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Evanka
    Nie je dôvod odhlasovať dohodára k 31.12.2006, ktorý má vykonať prácu napríklad v období od 15.12.2006 do 15.1.2007. Je však snád dobré z pohľadu prehľadnosti dodržania max. počtu hodín (300) uzatvoriť dohodu do 31.12. toho ktorého roku.
    to ano už som sa zľakla , že som niečo premeškala fuu až mi odlahlo

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    dracica
    to ano už som sa zľakla , že som niečo premeškala fuu až mi odlahlo
    Klídek! To sa len traduje, že DVP sa môže uzatvárať len na obdobie do konca kalendárneho roka. Problém je len v tých 300 hodinách. ZP vo svojom §231 (povinnosti zam-teľa) nehovorí nič iné, len že dohodára treba odhlásiť v nasledujúci deň po dni splnenia úlohy. A ten deň môže byť zrejme taký, ako je potrebné - myslím vyhodnotenie dohody a tak.

    ivanaj je offline (nepripojený) ivanaj

    ivanaj
    Cize chapem to dobre, ze ak ma dohodar dohodu do 30.6.2007 tak som ho nemusela odhlasit? :-( no co sa da robit, clovek sa pouci aj na svojich chybach, ale zas nic take zle sa nestalo.

    Dik za info, zas som mudrejsia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.