Zavrieť

Porady

Ahojte, zrejme som naletel podvodníkovi.

Ahojte,
zrejme som naletel podvodníkovi. Chcem predísť dokončeniu podvodu.
Posielal som dobierkou mobil v balíku , ktorý je poistený. Záujemca bol veľmi ustretový, teraz som si uvedomil , že až nereálne.
Na fórach som našiel , že je to podvodník, ktorý si objedná tovar, má známu poštárku (zrejme rodinu na pošte) Balík nepreberú, vyberiu čo potrebujú, prebalia a tvária sa , že ho neprebrali. Balík potom po nejakej dobe posiela spat predajcovi - vyrabovaný.


Ako mám predísť tomu aby som sa nechal podviesť. Povodný balík nemám odfotený. Ako mám postupovať pri prípadnej reklamáciíí?
Máte niekto skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erinka 123 je offline (nepripojený) erinka 123

    erinka 123
    ak sa ty balík vráti daj si ho hned na pošte prevážiť a ak váha nebude ty sedieť tak už potom to môžeš s poštou riešiť, ved ked si balík posielal tak si musel vypísať podací lístok a tam je aj váha uvedená jedine tak si myslím že más aspon ako takú šancu niečo získať spat

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    ak sa toto stane, teda balik sa vrati, nepreberaj ho dorucovatelovi, nech Ti necha listok , ze si pojdes prenho na postu. napis pred tym ako pojdes balik prebrat na zakaznickyservis@slposta.sk s predmetom podozrenie na podvodne konanie zamestnanca posty. Napis do toho mailu presne toto iste co si nam napisal + tel. cislo. Na druhy den ti zavolaju, balik na poste prevazia a ty ho pojdes pred miestu veducu posty otvorit a spisu s tebou reklamaciu. Mas vcelku vyhrate, kedze si ho poistil.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Nerob si zatiaľ žiadne problémy.....ešte v pohode môže dobierku prevziať a zaplatiť. Možno to nerobí vždy a tentokrát bude platiaci.

    Ahojte, zrejme som naletel podvodníkovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.