Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok

Je možné započítať roky na invalidnom dôchodku do platového postupu? Mal zamestnávateľ právo rozviazať pracovný pomer so zamestnancom,keď odchádzal do invalidného dôchodku?Každá rada pomôže.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Z titulu priznania ivalidného dôchodku nie je mozne dať výpoved v zmysle ZP. V tomto smere je rozhodujúce či predmetnú pracu zvlada a berie sa v úvahu názor lekárov.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Jednalo sa o plný invalidný dôchodok,pri predložení papierov rozviazal zamestnavateľ pracovný pomer.Ja som niekde čítala,že nemá právo ukončiť pracovný pomer,pretože sa môže zlepšiť zdravotný stav a pracovník môže nastúpiť do zamestnania a to je práve tento prípad.Zamestnavateľ mu neuznal roky do platového postupu a ešte mal problém sa vrátiť do zamestnania,jedná sa o oblasť školstva.Je možné sa obrátiť na súd ?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Prisznanie invalidneho dochodku nema ziaem vplyv na pracovny pomer. V sucasnosti moze pracovat a to na plny pracovny pomer aj clovek s ciastocnym, ci uplnym invalidnym dochodkom.
    A vobec, si myslim, ze zamestnavatel nema pravo rozviazat pr.pomer, koli priznaniu inv.dochodku. Ja by som sa urcite hned obratila na inspektiriat prace v danom meste a ziadala presetrenie a aj nahradu uslej mzdy.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    BABYstar Pozri príspevok
    Jednalo sa o plný invalidný dôchodok,pri predložení papierov rozviazal zamestnavateľ pracovný pomer.Ja som niekde čítala,že nemá právo ukončiť pracovný pomer,pretože sa môže zlepšiť zdravotný stav a pracovník môže nastúpiť do zamestnania a to je práve tento prípad.Zamestnavateľ mu neuznal roky do platového postupu a ešte mal problém sa vrátiť do zamestnania,jedná sa o oblasť školstva.Je možné sa obrátiť na súd ?
    Poznam to nas vlastnej kozi, ako sa zamestnavatel zachova pri nastupe zamestnanca do prace po dlhej PN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.