Zavrieť

Porady

Aký tovar možno vrátiť do 7dní ?

Dobry den,

mozete mi prosim poradit kde by som nasla zoznam veci ktore nespadaju do 7dnovej lehoty pre vratenie pri kupe cez E-shop?
Zaujimaju ma hlavne farby, kremy, gely ... ktore su chranene okrem obalov i tepelne "pritavenou" foliou. Ak zakaznik tuto otvori myslim ze nema pravo na vratenie tovaru lebo je v podstate pouzity. Co ak ale farbu tovaru zakaznik v skutocnosti moze zistit az po otvoreni tejto folie ?
Dakujem za akukolvek pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ahoj,

    je to zadefinovane v § 9 ods. 4 zakona č. 108/2000 o ochrane spotrebiteľa pri ... zasielkovom predaji

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Ahote, prosím aký je zákon vrátenie tovaru do 7 dní ale priamo v predajni kde sa predáva, je to ten istý ako pri zasielkovom? diki
    Naposledy upravil svedia : 24.11.09 at 12:23

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Prosím, už som ich aj hľadala ale asi slepo, poradte. Musím to prichystať môjmu šéfstvu, je z poľska tak to trocha nechápe, že u nás je to trošku ináč.. ďakujem..

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    Pokial ja viem tak tovar mozes vratit do 7 dni len ktory si kupila cez eshop. V kamennej predajni nemozes tovar vratit bez udania dovodu do 7 dni lebo si si ho tam mohla vizualne pozriet. Ak sa mylim tak ma opravte.

    Aký tovar možno vrátiť do 7dní ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.