Zavrieť

Porady

Aké kry k suchému záchodu na záhrade?

Zdravím, chcela by som sa opýtať, aké kry sa sadia k suchým záchodom na záhrade. Počula som, že existujú aj také, ktoré prirodzene rozkladajú odpad z latríny, prípadne aj nejaký odpad z umývania riadu (samozrejme v malom množstve) a nie je treba potom riešiť septik. Tak sa chcem opýtať, či je táto moja informácia správna a ak áno, aké kry tam treba nasadiť a v akom množstve. Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    O takych krikoch som este nepocula. Som zvedava na odpovede

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    aké kry tam treba nasadiť a v akom množstve
    Lopúchy...

    ...čím viac a čím väčšie listy - tým lepšie...

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Existuje bio čistenie odpadových vôd na princípe prirodzených mokradných ekosystémov bežne sa vyskytujúcich v prírode. Je to umelo vytvorený komplex plytko zaplaveného zemného podložia, vegetácie, živočíchov a vody, ktorý napodobňuje prirodzené mokrade pre praktické využitie.
    Systém dvoch, najlepšie troch rybníčkov , využívajú sa rastliny a kroviny mokradí, v poslednom na dočistenie sa odporúčajú plávajúce vodné rastliny napr. lekná.

    http://www.gasbb.sk/sekcie/profesory...ymn-cast03.pdf
    arizona Aj ja mam nejake info o vegetacnych,alebo korenovych cistickach vod,len asi zadavatelka nehlada info o cistickach,ale o kroch,ako pise. Ak by mala zaujem,nech pozrie aj sem https://www.google.at/search?q=veget...spv=1&ie=UTF-8
    pmajap arizona princíp je rovnaký a rastliny nech si vyberie

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Pri latrinach sa velmi dari rastlinam z radu cannabis. Jedna nasa suseda take pestovala, resp. jeden jej pribuzny mladsieho veku jej to tam nasadil Dorastla vyse troch metrov. Urcite to malo vplyv aj na prirodzeny rozklad latriny
    buchač

    Aké kry k suchému záchodu na záhrade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.