Zavrieť

Porady

DPH - Najom kancelarie

Prosim vas o radu

:firma "A" sme neplatci DPH a uzavreli sme zmluvu o najme kancelarii s firmou "B "platcom DPH ,
Ja som urobila najomnu zmluvu za poskytnute m2 x cena = zaklad a k tomu DPH.
Tuto cenu mi bude firma "B" fakturovať.
Ale pri doslej fakture mi prislo bez DPH - preco ked je on platca DPH.

Poradte mi ci som to urobila dobre ked nie sme regist. DPH ale on je , my sa staneme od polovice decembra.

Chcem sa dozvedediet ci ma na to dovod podla nejakeho zakona / že bez DPH
mozete mi na to opovedat, preco ma dovod? (ja si myslim ze je to kvoli koeficientu )
dakujem za poradu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dakujem paula za snahu , akurat dnes som to nasla ked som sa v tom kus viac snazila najst nejake vysvetlenie §38,
    Inak som sa pýtala aj nasej pravničky, a ta to vyriesila tak, že povedala nech dam cenu prenajmu nasledovne:
    m2 x (cena ) = zaklad,
    a kedze mi sa staneme platcami DPH od januára , tak vlastne tam dala nejaku klauzulu o tom :
    - že cena sa o DPH povýši od doby registracie nájomcu , do refistracie sa cena bude fakturovat bez DPH
    Dakujem Paula,
    pomohlo velmi , po tom som volala našej pravnicke a ta mi povedala nech do odstavca ceny v zmluve dam nasledovne :
    m2 x (cena) = zaklad / mesiac
    Cena podla výpočtu bude fakturovana dokým nájomca je naplatca DPH, po registracii DPH v daní mesiac sa cena nájmu zvysuje o DPH co bude fakturovana cena nasledovne:
    - zaklada a DPH = cena / mesiac

    revrsp je offline (nepripojený) revrsp

    revrsp
    Je jedno vysvetlenie možem ho citovať:
    1. priklad : ak firma 1 (je napriklad Hotel - platca DPH) a prenajíma firme 2 neplatca DPH nejaku miestnost, dochádza k predmetu najmu ktora musi byt oslobodena od dane - pretože najomca nema status platitela DPH .

    2. ale ak sa prenajímatel rozhodne prenájom zdanovat , nemusí to urobit voi všetkým co prenajíma nehnuteľnost.

    3. a je mozne aj konštatovať , že je lepsie prenajímateľovi a výhodne zdaňovat nájom nehnuteľnosti, pretože nemusí z prijatých tovarov a služieb " KRATIT DAN" na vstupe koeficientom .
    4. Ak by použil to ze platcom DPH bude uplatnovat dan a nasledne voci platcom DPH neuplatnovat , stane sa to že musi postupovat pri výpočte pomernej vyšky dane , ktorú moze odpočítať podľa §50 ZDPH.
    5 . z hladiska používania systemu v bode 4. je to z praktickeho hľadiska kompikovanejsie a to z toho dovodu kratenia.
    Naposledy upravil revrsp : 26.11.08 at 16:52

    DPH - Najom kancelarie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.