Zavrieť

Porady

Živnostník a daň

Dobrý deň,
mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?

vopred vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Málo údajov si o ňom poskytla, takže len takto:
    Odpočítateľné položky na daňovníka podľa par.11:
    90816,- na daňovníka
    90816,- na manželku s nulovými príjmami, inak rozdiel medzi príjmom a touto sumou
    12000,- max suma príspevkov na DDS, účelové sporenie a život.poistenie
    potom z vypočítanej daňovej povinnosti si môže uplatniť daňový bonus 6480,-Sk na každé vživované dieťa

    Teraz si vypočítaj, čo všetko sa ho týka a mala by si dôjsť k sume príjmu, kedy nebude platiť daň.
    Toto ale platí pre rok 2006! pre 2007 sú odpočitateľné položky 95616 a aj suma daňových bonusov sa bude upravovať k 07/07!

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Darana Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?

    vopred vďaka
    Odpovedať viem čiste teoreticky, nakoľko je tu veľmi málo info /neviem o akú podnikateľskú činnosť sa jedná/. Daňovník má odpočítateľnú položku 90816Sk teoreticky zoberieme 40% paušál. Ak bude mať príjem 227040,- Sk - paušálne výdavky 40% /ale pozor platby do fondov sa odpočítajú ešte od príjmu/ zostane Ti základ dane 90816Sk a odpočítateľná položka sa odpočíta - zostane Ti k dani 0.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ETIKETA PORADY
    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Darana Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?

    vopred vďaka
    Také neexistuje .

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Johanka Pozri príspevok
    ETIKETA PORADY
    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
    Prečo máš dojem, že ide o porušenie zákona?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    valeriam Pozri príspevok
    Prečo máš dojem, že ide o porušenie zákona?
    Lebo sa bude určite iné vystavovať a iné platiť.....ináč by sa o to nezaujímala. A to v súlade so zákonom nie je...

    Aj keď...robí sa to tak, ale aspoň to nikto verejne nepovie. A pokiaľ viem , porada je verejná a má veľmi veľa členov.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Darana Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy,
    už toto je závislá práca, žiadne paušálne výdavky neprichádzajú do úvahy ...
    ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?
    toto komentár nepotrebuje
    vopred vďaka
    odpovede červeným

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Ak som nejakým spôsobom narušila etiketu porady bolo to nechtiac a vzniklo to nedorozumením...

    Veď som len chcela vedieť ako tie paušálne výdavky o ktorých mi hovoril súvisia s daňou....veď zamestnávateľovi je jedno či si ten živnostník platí daň, či si ju odvedie, či si splní všetky povinnosti - ja predsa prijmem len faktúru a zaplatím mu - ostatné mi je egal

    Takže preto som sa pýtala, nie preto ako zákon obísť a podobne...keď niekto niečo nevie opýta sa - on sa opýtal mňa nevedela som mu odpovedať tak som sa spýtala - každopádne to na veci nemení nič...

    Takže by som hneď bez vysvetlenia niekoho neobviňovala....

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Johanka Pozri príspevok
    Také neexistuje .
    Musím sa naučiť lepšie vyjadrovať... jednoducho pre nás ten živnostník robí jednu prácičku a na konci mesiaca nám to vyfakturuje...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.