Zavrieť

Porady

RZZP podnikateľ + zamestnanec

Ahoj, prosím o radu. Robím RZZP za rok 2009 živnostníkovi, ktorý bol súčasne aj zamestnaný. Ako mám zistiť údaje od jeho zamestnávateľov v tlačive S, ako napr. číslo platiteľa poistného a úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa? V potvrdení o príjme sa táto suma neuvádza. Vopred ďakujem za rady, viem že je to možno banalita, ale veľmi by mi pomohla akákoľvek rada.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katka1987 Pozri príspevok
    Ahoj, prosím o radu. Robím RZZP za rok 2009 živnostníkovi, ktorý bol súčasne aj zamestnaný. Ako mám zistiť údaje od jeho zamestnávateľov v tlačive S, ako napr. číslo platiteľa poistného a úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa? V potvrdení o príjme sa táto suma neuvádza. Vopred ďakujem za rady, viem že je to možno banalita, ale veľmi by mi pomohla akákoľvek rada.
    K RZZP potrebuješ iné potvrdenie od zamestnávatela ako k DP

    katka1987 je offline (nepripojený) katka1987

    katka1987
    veronikasad Pozri príspevok
    K RZZP potrebuješ iné potvrdenie od zamestnávatela ako k DP
    Vieš mi povedať, aké tlačivo si mám teda vyžiadať?

    katka1987 je offline (nepripojený) katka1987

    katka1987
    Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Dobrý vecer prajem, no teda uz skoro rano,dufam, ze som mohla reagovat tymto spôsobom, prosim vas polemizujem a hladam, mam takyto problem:
    - vyplnam tlacivo rzzp typ B, položka 27 hovorí:
    uvádza sa základ dane z príjmu fyzických osôb podľa § 6 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov atď. okrem príjmov z výkonu činnosti osobného asistenta, príjmov z prenájmov a príjmov z ktorých sa daň vyberá zrážkou / § 43 zákona č. 595/2003 Z.z./
    otázka: ak szčo mala za rok 2008 v rzzp preplatok vo výške 54,58 €, zdravotná poisťovna odviedla 10,37 €, vratila preplatok vo vyske 44,21 €. samozrejme z pohladu uctovania, som do POZD uviedla celu sumu preplatku vo vyske 54,58, a to 44,21€ v den pripisania preplatku na ucet a zrazenu dan 10,37 cez uzavierkove uct. pripady k 31.12.2009, nakolko pohladavka ku 30.06.2009 znela na 54,58 €. Teda pri vyplanani polozky 27 rzzp typ B mam zo základu dane odrat sumu 54,58€ ? Nakolko ide o príjem zrážaný zrážkovou danou?

    vopred dakujem za ochotu a trpezlivosť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katka1987 Pozri príspevok
    Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?
    Katka, túto otázku myslíš ako účtovníčka, ktorá robí DP vážne ?

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    katka1987 Pozri príspevok
    Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?

    No babenky, sice je pokrocila hodina, a priznavam aj ja casto chodim po radu na poradu,a je to pre mna nenahraditelna pomoc, ale toto je na mna silna kava, tak asi mi uz kofein netreba a dorobim do raaaaaaaaana vsetucko.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    katka1987 Pozri príspevok
    Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?
    Katka, je to fakt akosi mimo, môžeš objasniť, ako si to myslela?

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    janulka Pozri príspevok
    No babenky, sice je pokrocila hodina, a priznavam aj ja casto chodim po radu na poradu,a je to pre mna nenahraditelna pomoc, ale toto je na mna silna kava, tak asi mi uz kofein netreba a dorobim do raaaaaaaaana vsetucko.

    Katka, ospravedlnujem sa, dufam, ze som poznamkou neurazila. Aj ja casto chodim po radu, prave sem na poradu a skutočne je to super pomoc, a niekedy veru stiahnem chvostik od hanby ze niekedy polemizujem nad jednoduchou zalezitostou.
    ale ak by sme vedeli pomôct,mozno si sa len nespravne pytala na nieco co by si chcela vediet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.