Zavrieť

Porady

ukončenie pracovného pomeru okamžitým zrušením

Dobrý deň,môj brat chce hneď skončiť pracovný pomer,
chcela by som vedieť, akým spôsobom sa ukončí prac.pomer okamžitým zrušením zo strany zamestnanca, podľa § 69ZP. Koľko dní pred ukončením treba dať písomne
zamestnávateĽovi ,,Ukončenie pracovného pomeru okamžitým zrušením zo strany zamestnanca".
alebo, aké má iné možnosti! Prosím Vás o radu! Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Záleží na tom či nie je v skúšobnej dobe. Okamžité skončenie PP nie je vôbec jednoduché. Tak ako píšeš, je to §68 - 70. Ešte raz si to prečítaj.
    Skončiť môže PP aj dohodou, ale to musí s tým súhlasiť aj ZĽ.
    Alebo výpoveďou, ale musí rátať s dvojmesačnou výpov.lehotou.
    Naposledy upravil nikulik : 05.06.07 at 17:02

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Pappka Pozri príspevok
    Dobrý deň,môj brat chce hneď skončiť pracovný pomer,
    chcela by som vedieť, akým spôsobom sa ukončí prac.pomer okamžitým zrušením zo strany zamestnanca, podľa § 69ZP. Koľko dní pred ukončením treba dať písomne
    zamestnávateĽovi ,,Ukončenie pracovného pomeru okamžitým zrušením zo strany zamestnanca".
    alebo, aké má iné možnosti! Prosím Vás o radu! Ďakujem!
    Nepíšeš dôvod, pre ktorý chce tvoj brat skončiť prac. pomer.
    Okamžité skončenie pracovného pomeru podľa § 69 písomne oznámi zamestnávateľovi s uvedením dôvodu. Musí to byť do jedného mesiaca, odkedy sa o tomto dôvode dozvedel a od zamestnávateľa dostane náhradu mzdy za dva mesiace.
    Keďže ide o okamžité skončenie, netreba toto podávať niekoľko dní vopred. Keď odovzdá dokument zamestnávateľovi, skončí pracovný pomer.

    Iný spôsob je dohoda o skončení pracovného pomeru, ako ti napísala Nikulík (musia sa dohodnúť) alebo výpoveď (ale pri výpovedi je dvojmesačná výpovedná lehota).

    ukončenie pracovného pomeru okamžitým zrušením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.