Zavrieť

Porady

Penetracia stareho betonu

Dobry den,

chcel by som sa spytat, cim je vhodne napenetrovat stary beton? Vybral som stary popraskany poter z jednej izby a chcem na to urobit novy poter.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Úplne stačí 1:10.v podstate sa to natiera len preto aby sa polepil drobný prach a malé úlomky piesku nachádzajúce sa na starom betóne.Stačí 1 krát natrieť.

    Duvilax a podobné stavebné lepidla používané v stavbebníctve ,ako penetrácia omietok a betńov nieje dobré riediť v silnejšom pomere.Narobí sa tým viac škody ako osohu.Totižto pri
    silnejších pomeroch duvilaxu dochádza k vytváraniu jemného filmu duvilaxu na natretých povrchoch.Vysvetlil by som to asi tak že ak niečo natriete čistým duvilaxom tak na povrchu vznikne hrubý film akási koža ktorá sama o sebe nič nedrží.Takže nie vždy je viac dobre.
    Naposledy upravil 220870 : 04.06.09 at 18:58

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    220870 Pozri príspevok
    Áno.
    Co ano? Pytal som sa, ze cim (aky pripravok?) je vhodne napenetrovat stary beton, predtym nez tam dam novy poter? Dik.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Záleží od toho nakoľko je pôvodný betón narušený.Väčšinou ako penetrácia stačí duvilax.riedený1:10

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    220870 Pozri príspevok
    Záleží od toho nakoľko je pôvodný betón narušený.Väčšinou ako penetrácia stačí duvilax.riedený1:10
    Beton obsahuje len par prasklin, ktore tam podla mna su uz od zaciatku. Inak je to cca. 20 rocny beton, ktory sa nedrobi.

    S tym zriedenym duvilaxom to staci natriet len raz, alebo je dobre urobit viac naterov? (Inak duvilax z riedeny az 10 dielmi vody, to uz nezostane len voda? )

    Dakujem.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Tiez mam podobny problem. Chalupa zateplena a ostal nedorobeny sokel, ktory je natrety takou sprostou farbou, ktora sa droli. Musim ju oskrabat, a potom to idem penetrovat UZIN PE360.

    Penetracia stareho betonu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.