Zavrieť

Porady

Učtovanie daru

Caute poradaci, strasne moc vas prosim poradte mi. Uctujem v Money JU a klient daroval kalendare. Je spravny takyto postup?
1.urobila som vydajku zo skladu ale ta mi nevstupila nikam, len urobila odpis zo skladu a je vidiet OC tovaru aj s DPH
2.na zaklade tejto vydajky som urobila v knihe pohladavok pohladavku na sumu z vydajky kde som dala clennie prijmy za tovar a DPH "dodanie tovaru a sluzby v tuzemsku"
3.vyrovnala som pohladavku cez IP aby mi nefigurovala ako neuhradena
Ked skontrolujem DPH tak mi to pekne potiahne do uskutocnenych zdanitelnych plneni, ale nevidim to v penaznom denniku... viete mi prosim niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa v peňažnom denníku to ani nemá byť. Nakoľko nedošlo k pohybu peňazí.

    nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

    nikitaf1
    a nemalo by to byt oslobodene od dani z prijmu? Lebo ked kupoval ten tovar, tak si uplatnil dan z prijmu a teraz som myslela ze to pojdem minusom... ospravedlnujem sa ale trochu mam vo vzorkach nejasno. Dakujem za kazdu radu.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    nikitaf1 Pozri príspevok
    a nemalo by to byt oslobodene od dani z prijmu? Lebo ked kupoval ten tovar, tak si uplatnil dan z prijmu a teraz som myslela ze to pojdem minusom... ospravedlnujem sa ale trochu mam vo vzorkach nejasno. Dakujem za kazdu radu.
    ...pokial ide o vzorky, ako píšeš, pozri si §8 zákona o DPH ods.3
    Pri DPH neuvádzame: povinné vzorky, vzorky kníh, vzorky na reklamné účely-vlastnej výroby

    nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

    nikitaf1
    saivi myslis ze by som teda nemala robit dph na vystupe? Su to totiz nejake caje, kavy a taketo hovadinky zakaznikom... bez obchodneho mena a urcite do 500,- Sk...

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ...v zákone je písana podmienka, že to musí byť označené obchodným menom. Myslým že ináč sa to považuje za dodanie tovaru za protihodnotu a vtedy bude základom dane suma za ktorú sa predmetný tovar obstaral.

    nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

    nikitaf1
    čize ak dobre chapem staci mi normalne spravit len vydajku zo skladu, bez vplyvu na dph ani na dan z prijmu nakolko to som si uplatnila pri nakupe... mne robi trochu problem JU lebo som zatial pracovala len v PU a zda sa mi logickejsie... staci ked tovar vydam zo skladu, nikde sa mi tento pohyb nezobrazi ale pri DP udavam vlastne skladove stavy takze mi to tam vstupi... chapem to tak spravne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nikitaf1 Pozri príspevok
    čize ak dobre chapem staci mi normalne spravit len vydajku zo skladu, bez vplyvu na dph ani na dan z prijmu nakolko to som si uplatnila pri nakupe... mne robi trochu problem JU lebo som zatial pracovala len v PU a zda sa mi logickejsie... staci ked tovar vydam zo skladu, nikde sa mi tento pohyb nezobrazi ale pri DP udavam vlastne skladove stavy takze mi to tam vstupi... chapem to tak spravne?
    Hrubo označenej formulácii nerozumiem.

    nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

    nikitaf1
    trosku zle som sa vyjadrila, myslela som to tak ze vstup urobeny bol a vystup netreba nakolko to spada pod paragraf ktory mi saivi napisal..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.