Zavrieť

Porady

Odstupenie z konatelstva

Dobry den, prosim vas poradte mi ako sa zbavit konatelstva v s.r.o. ktora uz 4 roky nic nerobi. Uz som poslal spolocnikom list, v ktorom sa vzdavam funkcie konatela, nik mi neodpovedal, so spolocnikmi som sa nevidel uz 3 roky, valne zhromazdenie nezasada, s,r,o, nefunguje. A stale figurujem vo vypise z OR ako konatel.
Prosim poradte. Dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Po troch rokoch je dôvod na výmaz spoločnosti z registra, iba na základe skutočnosti, že neboli žiadne dokumenty ukladané do Zbierky listín.

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    firma ma este urcite dlhy, ktore zatial nie su splatene, ja sa chcem hlavne vzdat konatelstva a potom nech si robia s firmou co chcu ale ako sa ho vzdat

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Hmm, avšak aj ako konateľ máš povinnosti voči s.r.o. a minimálne 1 x ročne malo byť valné zhromaždenie, vrátane schválenia účtovnej závierky a rozdelenia HV.

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    pozri spoločensku zmluvu, tam by si mal mat napisane akym sposobom zanika funkcia konatela.....v kazdom pripade zvolaj valne zhromazdenie.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Manželia sú spoločníkmi aj konateľmi s.r.o. Manželka chce odstúpiť z konateľstva, našla si zamestnanie. Ako sa majú vysporiadať? aký doklad, že prenecháva manželovi tovar, auto na ďalšie podnikanie.

    eseročka je offline (nepripojený) eseročka

    eseročka
    Ak konateľ chce odstúpiť z funkcie konateľa, musí to písomné oznámiť spoločnosti. Následne je potrebné zvolať valné zhromaždenie, ktoré to musí zobrať na vedomie. Odstúpenie z funkcie konateľa teda nie je automatické len oznámením spoločnosti.

    Vysporiadať sa s manželom - tak na to asi nie je dôvod, keďže majetok patrí spoločnosti a nie spoločníkom. Ak konateľ mal nejaký majetok v držbe (napr. spoločnosť zverila osobný automobil konateľovi), ten je povinný ho spoločnosti (cez druhého konateľa) vrátiť napr. cez preberací protokol. Rovnako je možné postupovať aj pri hotovosti a pod.

    gita Pozri príspevok
    Manželia sú spoločníkmi aj konateľmi s.r.o. Manželka chce odstúpiť z konateľstva, našla si zamestnanie. Ako sa majú vysporiadať? aký doklad, že prenecháva manželovi tovar, auto na ďalšie podnikanie.

    Odstupenie z konatelstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.