Zavrieť

Porady

dobropis na zálohu na auto

Ahojte, prosím o radu. Živnostník účtujúci v JU , platca DPH zaplatil zálohu za nové vozidlo 500 EUR s DPH. Keď vozidlo preberal, predajňa mu dobropisovala faktúru na zálohu a peniaze mu vrátila. Ako mám zaúčtovať tento výdavok a príjem peňazí - ako VNZD a PNZD ? a čo s DPH - keďže sa tie peniaze aj vrátili späť ? A ešte by ma zaujímalo, či keď dobropis na fa zaradím do KZ či mám aj v knihe pohľadávok vytvoriť pohľadávku na vrátenie peňazí - oni to vyplatili v hotovosti z pokladne.Vopred pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Neviem či tomu dobre rozumiem, pri zálohovej platbe sa nevyčísluje DPH, tak neviem prečo platil zálohu aj s DPH, ak ste si napriek tomu vtedy DPH odpočítali tak pri prijatí tejto zálohy treba DPH vrátiť, prečo pri preberaní auta mu nebola na FA záloha odrátaná ale vrátená?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pri prevzatí zálohy vystavil predajca doklad s DPH.
    Pri vrátení zálohy znova vystavil doklad - so stornom DPH.

    Na vrátenie zálohy ako jediný dôvod vidím prefinancovanie prostredníctvom lízingu, ked predajnú cenu uhradí lízingová spoločnosť v plnej výške.

    Alebo sa mýlim a všetko je inak?

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    ahojte, ospravedlňujem sa, cez víkend som nemala prístup k počítaču. Áno, auto bolo brané na úver cez leasingovú spoločnosť. On platil zálohu za rezerváciu auta v predajni, potom mu zálohu vrátili, zaplatil akokeby akontáciu a zvyšok prefinancovala leasingovka. A teraz ide splácať úver. No a ja neviem, do akých výdavkov mám túto zálohu začleniť, keď mám doklad s DPH , musím ju uplatniť a zároveň asi aj odpočítať, ale to vrátenie platby mi nejde do hlavy, aký to bol výdavok a teraz aj príjem. ďakujem za ochotu pomôcť

    dobropis na zálohu na auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.