Zavrieť

Porady

Z ktorej strany zateplit podlahu v novostavbe s pivnicou?

Ahojte,

rad by som oproti projektu pridal tepelnu izolaciu do podlahy prizemia. Cely dom je podpivniceny. Rozdiel teplot 10stC.
Uvazujem ci zdvihnut podlahu na prizemi, alebo zateplit od spodu - zo strany pivnice. Povedzme ze mam na vyber. Co je vhodnejsie riesenie?

Je lepenie EPS na strop v pivnici v niecom problematickejsie, alebo haklivejsie (zrazanie vlkhosti?)?

Zdvihnut podlahu na prizemi by pravdepodobne znamenalo potrebu pridat dalsiu radu tehal a prerobit projekt schodiska - t.j. naklady navyse oproti zatepleniu zo strany pivnice.


Dakujem za nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    JEDNOZNACNE je ovela lepsie dat tepelnu izolciu zo spodu stropu, cize z pivnice. Po vsetkych strankach, ktore spominate.

    jaseco je offline (nepripojený) jaseco

    jaseco
    Este by som pridal, ze eps nie je nutne kotvit. Ja som takto izoloval kuchynu nad nevykurovanou garazou. Cca 10 rokov a drzi to dodnes. Strop treba pripravit, zbavit farby. Je treba pouzit kvalitnu lepciacu hmotu. (ja som pouzil baumit kleberspachtel ci tak nejako sa to volalo.). Lepil som na buchty, mozno by som to dnes robil na hreben po celej ploche.

    mysurk je offline (nepripojený) mysurk

    mysurk
    deli. Pozri príspevok
    JEDNOZNACNE je ovela lepsie dat tepelnu izolciu zo spodu stropu, cize z pivnice. Po vsetkych strankach, ktore spominate.
    Súhlasím.
    Aj rosný bod posunieš správnym smerom.

    Z ktorej strany zateplit podlahu v novostavbe s pivnicou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.