Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok vs práca na dohodu 2010

Dobrý deň,

veľmi pekne prosím o radu. Rodičovský príspevok poberám od r.2008, v novembri 2009 som začala pracovať na dohodu.Syn budem mať 3 roky v októbri 2010. Včera mi prišiel list zo Soc poisťovne:
...S účinnisťou od 1.januára 2010 fyzická osoba nespĺňa podmienku riadnej starostlivosti, ak vykonáva práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru.
Podľa listu som povinná odhlásiť sa z povinného dôchodkového poistenia. Ak tomu rozumiem, prišla by som o rodič.príspevok? Všade čítam (článok od p. Jozefa Mihála), že keďže poberám RP od r.2008, nevzťahuje sa na mňa nový zákon platný od 1.1.2010 a môžem poberať RP a zároveň pracovať na dohodu aj v r.2010. Neviem, čo im mám na ten list odpovedať, resp. na pobočke povedať, a čím sa mám obrániť..., aby som o RP neprišla. Vopred ďakujem za skorú odpveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    baluc je offline (nepripojený) baluc

    baluc
    Aj mna by momentalna zaujimala tato informacia a ked Vy Ste sa zaujimli uz davnejsie, zaujimalo by ma, ako Ste dopadli.
    Ja mam dve deti dcera bude mat teraz 3 roky a syn ma 14 mesaicov, tj.v na MD som s nim nastupila v roku 2009. Vybavila som si pracu na dohodu v rozsahu 10 hod.tyzdene.Je monze takto pracovat bez toho, aby som prisla o rodicovky prispevok?

    rodičovský príspevok vs práca na dohodu 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.