Zavrieť

Porady

detská motorová štvorkolka

Ahojte. Mám 9 ročného syna a manžel by mu rád kúpil motorovú štvorkolku. Viete dať niekto rady, na čo sa pri kúpe zamerať? Poprosila by som a vaše skúsenosti, či je to vôbec "šťastný nápad". Ako matka mám z toho nápadu samozrejme zmiešané pocity...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vilob Pozri príspevok
    Ahojte. Mám 9 ročného syna a manžel by mu rád kúpil motorovú štvorkolku. Viete dať niekto rady, na čo sa pri kúpe zamerať? Poprosila by som a vaše skúsenosti, či je to vôbec "šťastný nápad". Ako matka mám z toho nápadu samozrejme zmiešané pocity...
    Ja by som sa nezameral ani tak na tú štvorkolku, ako na iné veci:

    1. Je tvoj syn dostatočne zručný na tú štvorkolku? (napr. jazdí teraz na bicykli dobre a často? Jazdil už predtým aspoň na tom hračkárskom elektrickom autíčku?)

    2. Bude ho baviť tá 4-kolka? Nie je to len želanie tatka, aby ste niečo také vlastnili? Kto to inicioval? Jazdil syn už niekedy na 4-kolke? (môj syn to skúsil v Egypte, keď mal 11 rokov, ale domov by som mu to nekúpil, on na to nemal cit).

    3. Máte kde jazdiť? Je nejaký motodróm blízko vás? Alebo s tým chce jazdiť po dvore?

    Aby to neskončilo tak, že syn sa na tom prevezie na poli za dedinou 2x a potom to bude odstavené v šope alebo garáži.

    Na druhej strane máme v príbuzenstve chlapca, ktorý od detstva (asi od 7 rokov) jazdí na endure a je v tom veľmi zručný (za Stupavou je motokrosová dráha, tam jazdí aj závodne). Takže treba zvážiť schopnosti syna a podľa toho sa zariadiť. Výber konkrétneho modelu potom záleží od vzrastu.

    (Dúfam, že tou motorovou švtorkolkou si nemyslela tie detské 4 kolesové vozíky na elektrický pohon... ).

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    správny dotaz - dám prečítať tatkovi

    a samozrejme mám na mysli riadnu štvorkolku. Miesto na vozenie je taktiež - skôr mám obavy, čo sa týka bezpečnosti dieťaťa..

    Miro SV je offline (nepripojený) Miro SV

    Miro SV
    z vlastnej skúsenosti ti odpoviem, moja 5,5r. dcéra už pred rokom riadila štvrkolku (klasicku veľkú Grizzly 700) - samozrejme za mojej prítomnosti, bol som veľmi prekvapený s akým citom dokázala ovládať plyn. Mal som požičianu detskú štvorkolku 50cm3 a veľmi sa jej to páčilo, myslím si že pre 9r. chlapca, ak má on sám o to záujem je to dobrá vec, treba stále mať na mysli ochranu zdravia (prilba, ....)

    Miro
    Naposledy upravil Miro SV : 15.05.11 at 09:53
    18042010469.jpg  
    21092010402.jpg  
    1/1

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Štvorkolka v sebe nesie všetky nevýhoda osobného auta a motocykla.Je to najhoršia hračka akú môžete kúpiť svojmu dieťatu.Má vysoko ťažisko tieto stroje sú extrémne náchylné na prevrátenie veľmi zle ovládatelné aj pre skúseného jazdca.Stačí jedna diera kameň ukrytý v tráve a hneď to robí kotrmelce.Ak túžite len po tom aby 100-200 kilový stroj tresol tomu vášmu dieťaťu po pár kotrmelcoch na chrbticu tak odporúčam.Ja by som to deckám nikdy nedovolil.Poznám veľa motorkárov všetci do jedného sú po 30-ke chudáci na nachladnuté kríže a kolená.
    http://www.google.sk/search?hl=&q=to...SK425&ie=UTF-8
    http://www.topky.sk/cl/11/570999/Opi...-tom-dievcatko
    Je toho plný veb stačí hľadť.Vratké nebezpečné stroje .Minulý rok sa môjmu známemu zabil na štvorkolke 17 ročný syn,dolámal si krčnú chrbticu.

    detská motorová štvorkolka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.