Zavrieť

Porady

Výdaj roka 2006 v JU

Prosím o radu-nemám skúsenosti s JU účtujem len v PU ako zaúčtovať platbu z BU ktorá bola omylom zaplatená 2X v 12/05 a týka sa roka 2006-zaplatenie členského zub.tech.do komory, môžem to dať ako náklad OZD roka 2005?
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja osobne to davam do vydavkov neovplyvnujucich danovy zaklad a ked mi tu platbu omylom vratia, tak zase do prijmov neovplyvnujucich.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Wibko
Prosím o radu-nemám skúsenosti s JU účtujem len v PU ako zaúčtovať platbu z BU ktorá bola omylom zaplatená 2X v 12/05 a týka sa roka 2006-zaplatenie členského zub.tech.do komory, môžem to dať ako náklad OZD roka 2005?
členské do komory uhradené v 12/2005 i keď sa týka roku 2006 môžete dať v JÚ do výdajov 2005. Len nerozumiem, čo myslíte tým, že bola zaplatená 2x?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

V JÚ sa do nákladov a príjmov účtuje vtedy, kedy skutočne k úhrade alebo príjmu príjmu príde. Ak bolo členské zaplatené v roku 2005 2x, tak prvýkrát zaúčtuj ako výdaj ovplyvňujúci základ dane, prevádzková réžia a druhú platbu zaúčtuj ako výdaj neovplyvňujúci základ dane. Ak ti peniaze v roku 2006 komora vráti, tak to zaúčtuješ ako príjem neovplyvňujúci základ dane.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Presne tak, ako píše aj ormika.
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

2x sa to stalo tak že banka to raz uhradila z príkazu na úhradu a raz z priloženej pen.pou. ktorú poslala komora.Po tel.rozhovore s komorou tá druhá platba bude ako členské na rok 2006.
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Tak teraz neviem či to môžem dať ako výdaj OZD za rok 2005 ?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Wibko
2x sa to stalo tak že banka to raz uhradila z príkazu na úhradu a raz z priloženej pen.pou. ktorú poslala komora.Po tel.rozhovore s komorou tá druhá platba bude ako členské na rok 2006.
No tak to je zase niečo iné. Ak je prvá platba členské na rok 2005 tak je to prevádzková réžia, ak je aj členské zaplatené na rok 2006 v roku 2005, tiež je to prevádzková réžia. A v roku 2006 ti nič vracať nebudú.
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Dik moc,keby vás na porade nebolo tak to je konečná
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Ale či je možné 2x v tom istom roku platiť členské do profesnej komory, či to uznajú daňováci.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Kristína
Ale či je možné 2x v tom istom roku platiť členské do profesnej komory, či to uznajú daňováci.
Bolo tak zaplatené, tak čo sa týka JÚ musia uznať...
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Nie je o tom nič bližšie v zákone o DzP? Mne sa zdá, že si členské do profesnej komory bolo možné uplatniť ako výdavok len raz v tom istom roku. To by si podnikateľ mohol zaplatiť členské aj na päť rokov dopredu, ak sa mu to bude hodiť ako výdavok. A pokiaľ viem, členské sa platí na základe vystavenej faktúry, aspoň v u stomatológov. Takže čo s tým v tomto prípade? 2x úhrada na 1 faktúru?
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Faktúra na členské nechodí iba poukážka na zaplatenie.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Wibko
Faktúra na členské nechodí iba poukážka na zaplatenie.
Je to daňovo uznaný výdavok.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ja by som si vyžiadala od komory list, kde mi uznávajú členské zaplatené druhý krát ako členské na rok 2006 a priložila k platbe.

Toto členské je povinné?
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Tak je to aj urobené takže pre zhrnutie - môžem to dať ako VOZD?
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Členské je povinné!
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Wibko, ja mám faktúru.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Wibko
Tak je to aj urobené takže pre zhrnutie - môžem to dať ako VOZD?
Wibko
Členské je povinné!
Áno môžete.
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Kristína práve som si to overila chodí iba šek a je to zubná laborantka nie stomatológ.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Wibko, no preto ten rozdiel. Stomatológ má faktúru. Tak, už je to vysvetlené :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať