Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ chce aby som prešiel na živnosť. Kolko € mu budem mať faktúrovať?

Zamestnávateľ chce aby som prešiel na živnosť. Neviem si nejako vypočítať koľko € mu budem mať faktúrovať aby som zarábal rovnako ako zamestnanec, resp. aby som po odrátaní daní a iných povinných poplatkov zarábal rovnako?

Teraz zarábam v hrubom 531,11€ a k tomu dostávam pohyblivú čiastku (prémiu) 1,5% z mesačnej tržby čo robí cca 500€ v priemere, čiže cca 1031€ v hrubom mesačne.

Dik za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    PA3SKO Pozri príspevok
    Zamestnávateľ chce aby som prešiel na živnosť. Neviem si nejako vypočítať koľko € mu budem mať faktúrovať aby som zarábal rovnako ako zamestnanec, resp. aby som po odrátaní daní a iných povinných poplatkov zarábal rovnako?

    Teraz zarábam v hrubom 531,11€ a k tomu dostávam pohyblivú čiastku (prémiu) 1,5% z mesačnej tržby čo robí cca 500€ v priemere, čiže cca 1031€ v hrubom mesačne.

    Dik za pomoc.
    Najlepšie na tom budeš, ak mu budeš fakturovať mesačne celkovú cenu práce. Vtedy "budeš stáť" zamestnávateľa ako štandardne, ale ušetrí na dovolenke, PNke, paragrafoch a podobne. Takže to by mohlo byť férové z obidvoch strán.
    V prílohe je tabuľka na jednoduchý výpočet čistej mzdy (bez špecialitiek ako daňový bonus a podobne)

    PA3SKO je offline (nepripojený) PA3SKO

    PA3SKO
    Náhodou nejakú kalkulačku, cez ktorú si budem vedieť vypočítať koľko zarobím ako SZCO by sa nenasla?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    PA3SKO Pozri príspevok
    Náhodou nejakú kalkulačku, cez ktorú si budem vedieť vypočítať koľko zarobím ako SZCO by sa nenasla?
    Taká kalkulačka neexistuje a to preto, lebo výška odvodov do fondov a dane záleží od šikovnosti buď teba alebo tvojho účtovníka/účtovníčky
    Všetko má svoje pre a proti.
    ALE:
    Podľa živnostenského zákonníka je podnikanie činnosť presne vymedzená a nemôže byť za podnikanie považovaná závislá činnosť (činnosť na základe zamestnaneckého pomeru). Takže s týmto veľmi opatrne.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Teraz si zamestnanec a keď budeš na živnosť, budeš robiť čo? To isté?

    Pozri si toto:
    http://www.porada.sk/t62055-zamestna...nostnikov.html

    Aby tá tvoja živnosť nevykazovala znaky závislej činnosti

    Zamestnávateľ chce aby som prešiel na živnosť. Kolko € mu budem mať faktúrovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.