Zavrieť

Porady

FIBU

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
čo mám robiť v takom prípade, ak sa jedná o nákladový účet, ktorý nie je daňovo uznateľný.
ako ho označiť, aby ho nebralo do úvahy napr. pri vyčíslovaní zisku.

dakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ajacik, už roky myslím na to, že pri vyrábaní účtovnej osnovy mohli vymyslieť nejaký účet XY, ktorý by bol nenákladový, všetko potrebné by sme tam mohli dávať a softvér by ho do ZD nezapočítaval. Žiaľ musíme ešte vždy lietať ceruzou po papieri . Robím si naďalej analytiku pre daňovo neuznané, napr. 501099, 518099, 548099... Pri výpočte HV mi vytlačí všetky 500-vky a 600-vky, potom ľahko spočítam všetko končiace deviatkami - neuznané.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Rozlíšiť nedaňový nákladový účet vo FIBU sa dá iba v rámci analytiky. Výstup FIBU robí iba účtovnú súvahu a výkaz ziskov a strát. Tak ako píše Paula robím to potom ručne podľa analytiky. Mám ešte jednu pomôcku a to je program na písanie prílohy PUZ 2003 plus od firmy HZ Prievidza. Tam si potom podľa analytiky z FIBU píšem do jednotlivých riadkov daňového priznania (ako takú prílohu) daňovo neuznateľné náklady, ktoré mi potom SW automaticky spočíta a zapíše do daného riadku.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem.

tiež to robím ručne. len som myslela, či som niečo neprehliadla v programe o zadávaní účtov.

ešte raz dakujem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

aj ja to tak robim, mam ucty 50199 a pod...


ked vas mam na linke kt. uctujete vo fibu, neviem preco ale mne este stale aj v r. 2004 vypisuje vykazy ktore uz neexistuju suvaha a v.z a strat., neviem sa napasovat presne na cisla v tlacive s vystupom z fibu. je nejaky novy upgrade?
dakujem.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

posledný upgrade je z decembra
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem,idem mrknut.ako si spokojna s fibu?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

vcelku áno, je pomerne jednoduchý a hlavne sa dá všeličo opravovať donekonečna bez toho, aby som musela robiť cez opravu účtovania...
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

teraz ma napadlo, máš grafickú alebo textovú verziu? tá grafická sa mi páči viac.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

textovu. tiez som spokojna. ja v nom uctujem prvy rok.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

skús si pozrieť grafickú verziu, na nete je skúšobná. Viac sa ovláda myšou, mne sa páči viac. Tá textová je vzhľadom veľmi DOSovská a využíva viac-menej klávesnicu.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

no ved mi hovor, vsak tu o prietrh tukam ako datel,ked bude cas prezirem si. pri pocte faktur cca 70-100 mes. ma poriadne bolia prsty :-0
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Ja ešte k tomu rozlišovaniu daňových a nedaňových nákladov: robím to tak, že mám založené stredisko 90 "nedaňové" a tam účtujem všetky nedaňové veci, či už celý účet (napr. 513) alebo len občasné nedaňové náklady (aj výnosy pravdaže, ak sa vyskytnú) a nemusím to rozlišovať analytikou. Potom sa to dá pekne vidieť v zostavách. lebo sa dajú tlačiť strediská samostatne.
0 0
SOJCIK SOJCIK

SOJCIK je offline (nepripojený) SOJCIK

Všetkým ktorí používate FIBU ,aby ste mohli priamo zistiť váš "základ dane" "bez ceruzky" s tým,že si priamo sami odpočítate nedaňové účty odporúčam použiť vytvorenie vlastného zjednodušeného výkazu nákladov a výnosov upraveného o "neuznané" účty.

S pozdravom Sojčík
FIBU ver.: 11.70
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, účtujem už skoro dva roky v programe FIBU a po pravde neviem sa s nim skamaratit preto mám na Vás otázočku (typujem že to čo mám nainštalované na PC je dosovksá verzia, ale nie som si istá) potrebovala by som poradiť ako si dám zoznam všetkých neurahdených faktúr, potrebovala by som tam aj variabilný symbol, obchodného partnera a sumu bez DPH, s DPH a celkom. som moc náročná ak chcem takýto nejaký výstup mať??
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

anithocka Pozri príspevok
ahojte, účtujem už skoro dva roky v programe FIBU a po pravde neviem sa s nim skamaratit preto mám na Vás otázočku (typujem že to čo mám nainštalované na PC je dosovksá verzia, ale nie som si istá) potrebovala by som poradiť ako si dám zoznam všetkých neurahdených faktúr, potrebovala by som tam aj variabilný symbol, obchodného partnera a sumu bez DPH, s DPH a celkom. som moc náročná ak chcem takýto nejaký výstup mať??

ked som tak podumala, tak zoznam neuhradenych faktur su vlastne pohladavky a zavazky a mas tam vsetko okrem rozdelenia na zaklad dane a DPH, je to neuhradena pohladavka alebo zavazok celkom
mas to tam aj v cudzej mene
neviem ci staci takato odpoved
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

marina8 Pozri príspevok
ked som tak podumala, tak zoznam neuhradenych faktur su vlastne pohladavky a zavazky a mas tam vsetko okrem rozdelenia na zaklad dane a DPH, je to neuhradena pohladavka alebo zavazok celkom
mas to tam aj v cudzej mene
neviem ci staci takato odpoved
no to som si myslela aj ja, že to tak bude ale mne tam vyhadzuje všetky faktúry od daného obchodného partnera ale ja potrebujem iba neuhradene preto sa pýtam takú primitívnu otázku
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

anithocka Pozri príspevok
no to som si myslela aj ja, že to tak bude ale mne tam vyhadzuje všetky faktúry od daného obchodného partnera ale ja potrebujem iba neuhradene preto sa pýtam takú primitívnu otázku

moc dobre tomu nerozumiem, v salde mas tam iba neuhradene alebo cistocne neuhradene fa, nic ine
ak uhradzas fa pocas celeho roku ci uz v hotovosti alebo cez banku, tak ti tam nemozu visiet
je to daka zahada
a parujes dobre pri uhrade? teraz davam zufalu otazku ja
0 0
casch casch

casch je offline (nepripojený) casch

Treba použiť zostavu:
1. pohľadávky a záväzky
2. účet 311 alebo 321
3. triediť podľa x - firmy
Takto urobí zostavu neuhradených pohľadávok alebo záväzkov podľa jednotlivých dlžníkov.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

casch Pozri príspevok
Treba použiť zostavu:
1. pohľadávky a záväzky
2. účet 311 alebo 321
3. triediť podľa x - firmy
Takto urobí zostavu neuhradených pohľadávok alebo záväzkov podľa jednotlivých dlžníkov.

to uz som jej povedala, lenze ak som dobre pochopila otazku, tak ona tam ma vsetko ako neuhradena aj tie uhradene
takze mozme pockat co sa dozvieme dalej
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ak si dám cez Alt + F5 faktúru pod VS ukazuje mi uhradiť 0 tak to znamena, že si to dobre musím párovať..takže ak si dám výpis cez pohľadávky a záväzky tak by mi malo ukázať všetky neurahdené, alebo čiastočno uhradené? správne to chápem?? ďakujem Vám za odpovede
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať