Zavrieť

Porady

Prijatý preplatok nájomného

Dobrý den,prenajímam byt od 12/2008. V máji 2009 mi prislo vyúčtovanie od bytového druzstva za rok 2008, kde vznikol preplatok. Do akeho obdobia mam zauctovat tento preplatok. Pretoze za obodbie 1-11/2008 som byt vobec neprenajímala.Len platila najom. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mon19 Pozri príspevok
    Dobrý den,prenajímam byt od 12/2008. V máji 2009 mi prislo vyúčtovanie od bytového druzstva za rok 2008, kde vznikol preplatok. Do akeho obdobia mam zauctovat tento preplatok. Pretoze za obodbie 1-11/2008 som byt vobec neprenajímala.Len platila najom. Dakujem
    Do r. 2009.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Podľa mňa preplatok vznikol tým, že sa v byte nebývalo, takže myslím, že by sa to obhájilo pri daňovej kontrole, keby sa vôbec nezdanil.
    Alebo si si v roku 2008 uplatnila ako náklad celoročné nájomné?

    mon19 je offline (nepripojený) mon19

    mon19
    Preplatok vznikol, že sa tam nebývalo. Viem to zdokladovat,, napríklad spotrebou energii. Boli nulové. Nie, neuplatnila som si celorocne najomne za 2008. Do nakladov som dala najomne iba za 12/2008.

    Prijatý preplatok nájomného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.